Ciekawostki

Kolory ubrań mają znaczenie cz. 2

To, jakiego koloru garderobę wybierzemy danego dnia może mieć wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i determinować nasze pewne zachowania. Sezon wiosna-lato 2018 należący zdecydowanie do lat 70-tych (wielobarwne stroje, krzykliwe wzory) sprzyja poszukiwaniu własnych kolorów i eksperymentowaniu z nimi. Zanim jednak wrzucisz na siebie pstrokate ciuchy sprawdź, co oznaczają ich kolory:

Żółty

Jak działa na nas:

To jeden z kolorów, które dodają nam energii. W świecie mody jest też postrzegana, jako barwa bardzo uniwersalna, gdyż pasująca do każdego typu cery – zarówno tej bladej, jak i opalonej.

Jak działa na otoczenie:

Ubrania w kolorze żółtym zmuszają innym do postrzegania nas, jako wyjątkowo towarzyskich, a także wartych zaufania. To między innymi dlatego tak często ważne jednostki prowadzące akcje charytatywne lub promujące ich osobę, zakładają żółte stroje.

Fiolet (przewodnia barwa roku 2018)

Jak działa na nas:

Budzi w nas siłę i chęć do kreatywnego działania. Wyzwala naszą intuicję.

Jak działa na otoczenie:

Mając na sobie ubranie w tym kolorze lub większość dodatków sprawimy, że inni będą postrzegać nas, jako wybitnie kreatywnych. Fiolet to także barwa ułatwiająca przekonanie innych do naszych racji i pomysłów.

Różowy

Jak działa na nas:

W zależności od odcieniu – róż jaskrawy dodaje nam kobiecej siły i pewności siebie; bladoróżowy – wprowadza nas w stan równowagi i zapewnia jasność umysłu; głęboki róż – pobudza naszą kreatywność.

Jak oddziałuje na otoczenie:

Niestety musimy liczyć się z tym, że chcąc załatwić ważną dla nas sprawę kreacja w tym odcieniu może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Będziemy bowiem postrzegani, jako mało poważni. Jedynie kreacja utrzymana w głębokim różu spowoduje, że będziemy odbierani, jako osoby eleganckie i pracowite.

Złoty (to jeden z przewodnich motywów sezonu wiosna-lato 2018)

Jak działa na nas:

Kolor ten wzmacnia spokój oraz wpływa dodatnio na naszą kreatywność.

Jak oddziałuje na otoczenie:

Mając na sobie złote dodatki będziemy postrzegani, jako eleganccy. Barwa ta kojarzona jest również z luksusem i doskonałością.

*
Wymienione kolory i ich właściwości, to przykłady tego, jak ogromne znaczenie mają barwy w naszym życiu. To również swego rodzaju zachęta, by odchodzić od uniwersalnych i bezpiecznych tonacji na rzecz tych, które mogą pomóc nam w codziennych zadaniach, a nawet ułatwić realizację niektórych planów i zamierzeń czy odnieść sukces.

*Photo by Gianne Karla Tolentino from Pexels https://www.pexels.com/photo/friendship-58592/

**źródło: Focus (magazyn) 03/2018; „Magia mody. Jak się ubierać, żeby wyrazić swoją osobowość i odnieść sukces w pracy i życiu osobistym”; T. Whitethurst; Illuminato

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top