Dekoracje

Jaką choinkę wybrać?

Gdy chcemy mieć w domu żywą choinkę pojawia się problem jaki gatunek najlepiej wybrać.

Oczywiście to, jaki gatunek choinki wybierzemy zależy w głównej mierze od naszych prywatnych upodobań, ale niektóre lepiej poradzą sobie w mieszkaniach niż inne i warto brać to pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Jedne postoją dłużej, inne bardzo szybko zgubią igły. Wybór choinki zależy od tego, co dla nas jest najważniejsze- wygoda, piękno a może aromat niczym prosto z lasu?

Świerk

To najpopularniejszy gatunek jaki wybieramy do domu. Świerk pospolity ma jedną podstawową przewagę nad innymi, pięknie pachnie! Zazwyczaj jest w przystępnej cenie, ma kształt stożka i piękne zielone gęste, ale dość krótkie (do 2 cm) igły. Niestety to igły są jego największym minusem. Gubi je od razu, gdy pojawi się w domu. Już po trzech tygodniach mogą nam zostać puste gałązki z bombkami. Nieco dłużej postoi świerk kłujący, który jest nieznacznie droższy. Ma też nieco dłuższe (do 3 cm) kłujące igły o ciekawych kolorach. Spotkać można sinozielone lub srebrne drzewko, które zostanie z nami przez kilka tygodni.

Sosna

Także to drzewko charakteryzuje się pięknym żywicznym zapachem. Jest on nieco słabszy niż świerkowy, ale wciąż wyczuwalny. W odróżnieniu od świerków na sosnach igły utrzymują się o wiele dłużej i są nieco rzadsze. Są za to dość długie, bo osiągają nawet 10 cm. Sztywne gałązki za to utrzymają ciężkie ozdoby i będą na niej lepiej widoczne, ponieważ drzewko to charakteryzuje się ażurową koroną.

Jodła

To choinka dla osób, które chcą, aby choinka stała jak najdłużej. Przy odpowiedniej opiece postoi nawet 2 miesiące. Jednak jest to jedno z najdroższych drzewek a jej igły nie pachną tak intensywnie jak u pozostałych gatunków. Za to każdy, kto ją zobaczy zachwyca się jej dostojnym wyglądem. Charakteryzuje się ciemnozielonymi igłami (do 4 cm), które nie opadają a usychają na gałązkach.

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top