Poradniki

Czy warto trenować rano?

Na liście noworocznych postanowień wielu z Was umieści (lub już to zrobiło) punkt dotyczący zwiększonej aktywności fizycznej. W natłoku codziennych zajęć trudno jest mu podołać, dlatego zachęcamy Was do tego, byście wykonali planowany trening rano. Korzyści, jakie może odnieść organizm są naprawdę znaczne.

Mimo, że rano trudno wstać z łóżka, by wykonać trening, warto przynajmniej raz spróbować. Sami zobaczycie, jakie to przyjemne uczucie. Przede wszystkim dlatego, że poranne ćwiczenia pobudzają organizm i robią to skuteczniej, ale przede wszystkim bezpieczniej niż kawa. Dzieje się tak ponieważ usprawniają krążenie krwi oraz rozgrzewają mięśnie oraz stawy. Poranny trening to również niezastąpione źródło pozytywnej energii i to na cały dzień! Warto przy tym podkreślić, że ranne ćwiczenia wpływają korzystnie na przemianę materii, oznacza to, iż rano łatwiej spalamy niechciane pokłady tłuszczu. Dzięki porannemu treningowi mózg otrzymuje dodatkową porcję paliwa, co jest szczególnie istotne dla osób wykonujących prace wymagające koncentracji i wzmożonej uwagi. Naukowcy wykazali również, że poranne ćwiczenia lepiej przygotowują organizm nie tylko do czekających obowiązków i zadań, ale również ułatwiają zasypianie i pełniejszą regenerację. I chyba najważniejsza zaleta porannego treningu – rano o wiele łatwiej znaleźć na niego czas, co z kolei sprzyja realizacji noworocznego postanowienia o zwiększonej ilości ruchu.

***
Wybór idealnej pory na ćwiczenia, to oczywiście szalenie indywidualna sprawa. Mimo to, jeśli zależy Wam na dotrzymaniu noworocznych postanowień lub chcecie szybciej stracić zbędne kilogramy czy pokłady tłuszczu, to właśnie poranny trening będzie dla Was idealnym rozwiązaniem. Osobiście praktykuję ten sposób na poranne rozruszanie od przeszło dwóch miesięcy i nie wyobrażam sobie już innego rozpoczęcia dnia. Bywa, że cięższa seria ćwiczeń zastępuje mi konieczność sięgnięcia po poranną kawę. Niechciane kilogramy szybko znikają, a uelastycznione ciało i wartki umysł, towarzyszą mi przez cały dzień, aż do wieczora.

źródła: Poradnik Zdrowie 01/2017; http://www.musculator.pl;
fot.:

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top