Ciekawostki

Buty z misją specjalną

Czy wiecie, że kupując niektóre marki obuwia, pomagacie innym w polepszeniu ich bytu? Tak dzieje się między innymi, gdy wybierzecie obuwie TOMS. Firma realizuje, bowiem szczytny projekt: „Buty za buty”.

Wygoda i stylowość z misją specjalną w tle

Pomysł wykreowania marki obuwia, która będzie jednocześnie niosła pomoc innym, narodził się w odległej Argentynie w 2006 roku i był – jak to zazwyczaj z wielkimi inicjatywami bywa – dziełem przypadku, ale i dowodem niezwykłej wrażliwości. Założyciel firmy Amerykanin Blake Mysockie z zamiłowania podróżnik odwiedzając Argentynę zauważył, że tamtejsze dzieci chodzą bez butów, a w ich zdobyciu pomagają im wolontariuszki zbierające używane obuwie. Przejęty zastaną sytuacją, obiecał sobie, że odmieni los najmłodszych, co zaowocowało powstaniem firmy TOMS Shoes (nazwa pochodzi od skrótu hasła: „Buty dla lepszego jutra” czyli Tomorrows Shoes – TOMS). Model firmy opiera się na prostym działaniu– każda sprzedana para butów, oznacza sprezentowanie jej odpowiednika najbardziej potrzebującym dzieciom. Według danych szacunkowych w ten sposób rozdano już ponad 50 milinów obuwia na całym świecie, a liczba ta rośnie w dość szybkim tempie. W Polsce również można je nabyć m.in. w sklepie Zaladno.

Obuwie TOMS cieszy się rosnącym zainteresowaniem, nie tylko z racji na swój charytatywny charakter. Cechują je również rozwiązania, które cenią wszyscy miłośnicy wygody i stylowości. Buty TOMS są:

  • wykonane z przyjaznych dla stopy, wyłącznie naturalnych, 100% ekologicznych materiałów;
  • funkcjonalne – w większości to modele wsuwane;
  • wygodne – wnętrze butów wyłożone jest wkładką z naturalnego zamszu, co powoduje, że obuwie oddycha; zamsz stanowi też barierę dla bakterii;
  • stylowe – obuwie jest bardzo kolorowe i zwraca uwagę na niepowtarzalne wzornictwo;
  • dostępne w ogromnej liczbie modeli i fasonów – także tych na chłodniejsze dni wykonanych z kożucha czy ciepłego zamszu;
  • wysoce wytrzymałe – co ma związek z zastosowanymi materiałami.

***
Dziś firma TOMS produkuje już nie tylko obuwie. Każdemu z nowych profili działalności przyświeca zawsze jeden i ten sam cel – nieść pomoc tym, których nie stać na to, by się o siebie zatroszczyć. Model ten nosi nazwę ONE FOR ONE. Wśród inicjatyw tych wymienić należy:

  • sprzedaż okularów – marka pomaga poprawić wzrok komuś, kto tego potrzebuje;
  • sprzedaży kawy – każde opakowanie oznacza tydzień czystej wody dla osoby w potrzebie.

Firma prowadzi również działalność edukacyjną. Są to specjalne wycieczki organizowane dla klientów oraz dziennikarzy, ukazujące system pracy, jak i możliwość spotkania z odbiorcami pomocy.

*źródła:
avanti24.pl; www.eastend.pl; www.open24.pl; vumag.pl;
fot _ KlausHausmann_pixabay.com

 

 

 

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top