Sport

3 dobre powody, dla których każda kobieta powinna uprawiać sport

I nie chodzi tu jedynie o modę na „bycie fit” czy aspekty czysto fizyczne czyli zarysowana talia, płaski brzuch i ogólnie szczupła, ujędrniona sylwetka. Sport – zwłaszcza ten uprawiany regularnie – to także liczne korzyści dla zdrowia. Nie tylko psychicznego.

Regularnie uprawiany sport wspomaga gospodarkę hormonalną

To ważna informacja zwłaszcza dla tych z pań, które od dawna starają się o dziecko. Aktywność fizyczna pomaga wyregulować poziom hormonów płciowych, to z kolei decyduje o libido, jak i sprawności seksualnej, a także zwiększa starania się o potomstwo. Ponadto ruch wpływa na produkcję greliny – jest to hormon odpowiedzialny za uczucie sytości. Jego właściwy poziom pomaga ustrzec się przed podjadaniem oraz ułatwia spożywanie mniejszych porcji. Aktywność fizyczna pomaga też utrzymać na właściwym poziomie estrogeny – czyli hormony, które w dużej mierze odpowiedzialne są za przekwitanie. Ich właściwy poziom zapobiega również zaburzeniom układu krążenia – tak charakterystycznego objawu dla samej menopauzy.

Dzięki aktywności fizycznej zmniejsza się ryzyko wystąpienia osteoporozy

Nawet umiarkowany wysiłek fizyczny pomaga ustrzec się przed tą „cichą złodziejką wapnia” – tak istotnego dla utrzymania kości w dobrej formie oraz zapobiegania ich kruchości i łamliwości.

Ruch zapobiega zjawisku sarkopenii

Pod pojęciem tym kryje się – naturalne dla procesu starzenia ustroju – zjawisko utraty mięśni. Musimy wiedzieć, że już od 25 roku życia następuje utrata od 0,5-1,00% masy mięśniowej. Dzięki systematycznym treningom proces ten zostaje wyraźnie spowolniony.

Korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą systematycznie uprawiany sport – w dowolnej postaci – jest o wiele więcej. Jednak na podstawie tych trzech warto zdać sobie sprawę, jak wiele możemy skorzystać na podjęciu decyzji chociażby o regularnych spacerach, tym bardziej, że obecna aura sama zachęca do podejmowania tego rodzaju aktywności.

*źródło: potreningu.pl; 321start.pl; kobietapo30.pl; wylecz.to

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top