Świat i Wydarzenia

Żegnamy Bohdana Smolenia

Grudzień miesiącem strat dla polskiej kultury. Odszedł jeden z najbardziej charakterystycznych satyryków naszego kraju.

W połowie grudnia odeszła jedna z najbardziej charakterystycznych osób na polskiej estradzie Bohdan Smoleń. Bawił i rozśmieszał wiele pokoleń, a jego powiedzonko „A tam, cicho być!” od razu przywodzi na myśl pacjenta niewielkiej postury w najsłynniejszym monologu kabaretowym. Podobnie z Panią Pelagią, która wytrwale odpowiadała na pytania reportera Laskowika. To Smoleń z przyjaciółmi dał początek dzisiejszym kabaretom. Dla wielu jak sami mówią jest wzorem kabareciarza. Na scenie spędził znaczną część swojego życia, jednak z wykształcenia był zootechnikiem.

Smoleń nie miał łatwego życia. Było ono naznaczone tragediami w życiu osobistym (jego syn i żona popełnili samobójstwo), jednak długo walczył o siebie a także o innych powołując do życia Fundację Stworzenia Pana Smolenia. Przekuł swoją miłość do zwierząt w pomoc potrzebującym. Przyjaciele wspominają go, jako skromnego filantropa. Od lat też walczył ze zdrowiem, które mocno dawało się we znaki. Wszczepiono mu rozrusznik serca, przeszedł cztery udary i od lat za dużo palił. Przegrał nierówną walkę 15 grudnia 2016 roku. Miał 69 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu w Przeźmierowie niedaleko Poznania. W ostatniej drodze towarzyszyli mu ludzie sceny, kabaretu, przyjaciele oraz najwięksi fani. Zenon Laskowik, z którym to podbił scenę wygłosił mowę pożegnalną.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top