Nauka

Wirtualny asystent- nowy zawód (cz. 3)

Kiedy już dojrzejesz do pomysłu zatrudnienia wirtualnego asystenta, warto jasno określić zasady współpracy i zakres obowiązków, aby obie strony miały jasną sytuację, czego od siebie oczekiwać.

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie może zajmować się wirtualna asystentka i jak zbudować zakres obowiązków takiego stanowiska. Tak naprawdę wiele zależy od branży i stopnia wtajemniczenia takiej osoby w działania danej firmy, jej doświadczenia i dostępności. Na swoim przykładzie śmiało mogę powiedzieć, że taka osoba może zajmować się wszystkim! Do najpopularniejszych zadań na tym stanowisku należy zazwyczaj:

  • Prowadzenie kalendarza- umawianie spotkań, rezerwacja sal, organizowanie przejazdu, noclegu;
  • Dbanie o skrzynkę pocztową- zarządzanie i odpowiedzi na wiadomości, raportowanie o najważniejszych wydarzeniach, kontakt z interesantami;
  • Kontakt telefoniczny- odbieranie wiadomości od klientów, szukanie klientów, umawianie spotkań itp.
  • Zbieranie danych, analiza i przygotowanie raportów;
  • Tworzenie pism i odpowiadanie na oficjalne wiadomości;
  • Tłumaczenia i redagowanie pism związanych z pracą biura;
  • Tworzenie artykułów na strony www/blogi oraz prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Google+ itp.)
  • Rekrutacja pracowników- redakcja ogłoszeń, selekcja CV, rozmowy kwalifikacyjne poprzez telefon lub Skype.

Zakres obowiązków zależy od wykształcenia asystenta i naszych własnych potrzeb. Może być bardzo szeroki a może ograniczać się do prowadzenia mediów społecznościowych. Jeśli nie masz czasu na pewne działania i możesz je zlecić komuś innego a jednocześnie nie chcesz organizować tradycyjnego biura warto rozważyć zatrudnienie wirtualnego asystenta!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top