Popularne

Ty zumbę lub! Ty zumbę tańcz!

Coraz niższe temperatury oznaczają dla niektórych przeniesienie swoich treningów z powietrza na siłownię czy sale fitness. Oferty programów treningowych dają spory wybór, dzięki czemu każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie, choć decyzja bywa trudna. Jeśli macie problem z wyborem treningu, lubicie się porządnie zmęczyć, a przy tym zależy Wam na dobrej zabawie być może ZUMBA jest rozwiązaniem, które powinno Was zainteresować.

Co to jest ZUMBA?

Chociaż określenie – zwłaszcza w kręgu osób dbających o dobrą kondycję, czy walczących z kilogramami – jest dość popularne, nie każdy wie co oznacza i skąd się w ogóle wzięło. Już wyjaśniamy. Otóż ZUMBA to nic innego, jak taniec w rytm energicznej muzyki. Jej pomysłodawcą jest tancerz i choreograf Alberto Perez (pseud. Beto). Któregoś dnia przychodząc na trening ze swoją grupą, zapomniał zabrać przygotowanej muzyki. Był więc zmuszony do improwizacji. Puścił więc na sali swój ulubiony latynoski kawałek i zaczął tańczyć w jej rytm prowadząc za sobą całą grupę. W ten właśnie sposób narodziła się jedna z bardziej uniwersalnych i lubianych form tanecznego treningu na świecie.

O co chodzi w ZUMBIE?

Trening opiera się na różnych elementach technik tanecznych w rytm energicznej i szybkiej muzyki. Wykorzystywane są w nim układy znane z: salsy, samby, mambo, hip-hopu, a nawet tańca brzucha i niekiedy elementy sztuk walki. Zajęcia dedykowane są absolutnie każdemu – bez względu na jego wcześniejsze umiejętności taneczne. Wystarczą chęci, luźniejszy strój oraz przynajmniej godzina czasu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje zumby – ZUBMA FITNESS, ZUMBA TONNING (ćwiczenia z ciężarkami), AQUA ZUMBA (trening w wodzie) oraz ZUMBA GOLD (dedykowana osobom starszym).

Jakie efekty dają treningi zumby?

Efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Szybka utrata kalorii – 400-600 kcal w 60min.

Zumba pięknie podkręca metabolizm.

Ze względu na to, że wprawia w ruch wszystkie mięśnie – doskonale wpływa na budowę sylwetki. Regularnie powtarzane treningi powodują, że skóra staje się bardziej jędrna.

Ćwiczenia te wpływają na wyrównanie ciśnienia krwi oraz wzmacniają serce i układ krwionośny.

Misją ZUMBY jest wprawienie w pozytywne wibracje naszego ciała, a także rozluźnienie umysłu. Na treningach korzysta również nasz układ nerwowy. Ze względu na fakt, iż ZUMA to zajęcia grupowe – łatwiej też o motywację.

W internecie bez trudu znajdziemy również liczne gotowe treningi ZUMBY zróżnicowane pod kątem trudności (zaawansowania czy kondycji). Zanim zapiszemy się na zajęcia, możemy więc wypróbować, czy zumba to dokładnie to, czego szukamy…

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top