Pielęgnacja ciała

Twoje dłonie bez metryki!

Skóra dłoni to bardzo trudny obszar pielęgnacji, gdyż jest bardzo cienka i praktycznie w ogóle pozbawiona gruczołów łojowych. Jej wadę stanowi również to, że szybko zdradza nasz wiek. Wystarczy jednak sięgnąć po kosmetyczne wsparcie, a na długo zachowamy ich młody wygląd.

Skóra dłoni bez tajemnic

Dłonie wymagają szczególnej troski i to nie tylko dlatego, aby nie zdradzały naszego wieku. Ich skóra potrzebuje wsparcia z paru innych istotnych względów. Po pierwsze – jest nieustannie wystawiana na działanie wielu szkodliwych czynników, co powoduje uszkadzanie ich bariery ochronnej. Po drugie – jest niezwykle cienka oraz praktycznie w ogóle pozbawiona gruczołów łojowych. To sprzyja jej przesuszaniu oraz powoduje liczne podrażnienia. Niestety rzadko kiedy zadajemy sobie trud, aby umiejętnie zadbać o potrzeby skóry dłoni. Na efekty nie trzeba długo czekać. Źle pielęgnowane dłonie dają o sobie znać poprzez łuszczenie, podrażnienia, pierzchnięcie, szorstkość oraz zaczerwienienia.

Akcja: odmładzanie

Skóra dłoni cechuje się jeszcze jedną wadą – niezwykle szybko pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Są to zmarszczki. Poza tym, skóra dłoni staje się wiotka i znać na niej wszystkie żyły. Sygnał starzenia skóry dłoni, to także pojawiające się na niej plamy. Czy możemy temu w jakiś sposób zapobiec? Najbardziej efektywną pomoc uzyskamy w salonie kosmetycznym. Tam możemy umówić się na takie zabiegi, jak:

  • mezoterapia igłowa – polegająca na wstrzykiwaniu w określone obszary skóry substancji aktywnych; zadaniem zabiegu jest pobudzeni skóry do odnowy, poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek;
  • zabiegi parafinowe – pod maskę z parafiny nakłada się substancje aktywne silnie odżywcze i nawilżające;
  • kwas hialuronowy – zabieg przeprowadza się pod znieczuleniem najpierw jednej, potem drugiej dłoni; kwas wprowadzany jest podskórnie przez specjalną, cienką i elastyczną tępo zakończoną igłę (tzw. kanikuła); zabieg ma na celu wypełnić zmarszczki, przywrócić skórze utraconą objętość, ukrycie widocznych żył i ścięgien.

***
Same również możemy zadbać o to, aby skóra dłoni nie zdradzała naszej metryki. Przede wszystkim powinnyśmy regularnie stosować kremy ochronne, bogate w składniki silnie nawilżające (jak np. kwas hialuronowy) oraz witaminę C. Dobrze jest też sięgać od czasu do czasu po maseczki z parafiną. Raz w tygodniu należy też przeprowadzić zabieg złuszczający – peeling.

źródła: Poradnik Zdrowie 6/2017; Poradnik Zdrowia _ Skóra
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top