Sport

Trampolina czyli skoki, które wiele potrafią

Na tych zajęciach ciężko mówić o nudzie, a trudności dodaje im fakt, że trening odbywa się na dość niestabilnym podłożu O czym mowa? Zajęcia, których zalety dzisiaj Wam przedstawimy to trampolina.

Na czym to polega?

Trening trwa zazwyczaj 30 minut. Każde z zajęć zaczyna seria ćwiczeń rozgrzewających, a kończą ćwiczenia rozciągające. Ich największą zaletę stanowi fakt, że każdy może ćwiczyć we własnym tempie. Na jumping fitness składa się szereg różnego typu ćwiczeń. Są to przede wszystkim kombinacje szybkich i wolnych skoków oraz elementów aerobiku czy dynamicznych biegów w miejscu. Ćwiczenia wykonuje się na specjalnych trampolinach fitnessowych o niewielkich rozmiarach.

Co daje trening na trampolinach?

Ćwiczenia na trampolinach to przede wszystkim widoczne spalanie tkanki tłuszczowej w ekspresowym tempie. Istnieją nawet badania, które wykazują, że skacząc spala się o 20% więcej kalorii niż biegając. Poza tym trampoliny nie obciążają stawów. Wprost przeciwnie – bywa, że przyrządy te wykorzystywane są w rehabilitacji narządów ruchu. Trampoliny angażują wiele partii mięśniowych. Dzieje się tak ze względu na duże zróżnicowanie proponowanych zestawów ćwiczeń. Tego rodzaju trening wpływa korzystnie na koordynację ruchową. Szybkie przejścia z jednych układów do innych, powodują, że wyrabia się nasza zwinność i zręczność. Ponadto skoki na trampolinie wzmacniają i regulują pracę serca. W trakcie ćwiczeń zwiększ się tętno, co przyspiesza też przepływ krwi. Trampolina to dobry sposób na wzmocnienie nóg i ich wyrzeźbienie. Ponadto treningi z trampoliną pomagają wymodelować ciało. Jest to możliwe, ponieważ podczas sesji pracują mięśnie brzuch i postularne.

Gdzie szukać miejsca do treningów?

Najbardziej profesjonalne treningi oferują sieci klubów Fit and Jump, które istnieją praktycznie w każdym z większych miast w Polsce.

Źródło: Skarb 08/2017; wformie24.poradnikzdrowie.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top