Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

To się ćwiczy! (cz.I) – Barre Beat

Aura wiosenna póki co nie zachęca do aktywności na zewnątrz. Nie warto jednak tracić czasu i już zacząć pracę nad kondycją. Otworem stoją dla nas nie tylko siłownie czy baseny, ale także kluby fitness z coraz bogatszą ofertą zajęć. Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli Ci rozruszać się po zimowo – świątecznej „labie” – sprawdź, czy Barre Beat nie jest przypadkiem dla Ciebie.

Co to jest Barre Beat?

Czyli inaczej Balet dla dorosłych to forma treningu funkcjonalnego całego ciała. Łączy w sobie elementy baletu (ćwiczenia przy drążku baletowym) oraz fitness (ćwiczenia na macie). Wspomagają się nim nawet topowe modelki Victoria’s Secret, ponieważ stanowi spełnienie marzeń o smukłej sylwetce i lekko zarysowanej linii mięśni. Cały trening odbywa się bez obuwia i wykorzystuje jedynie ciężar własnego ciała. Co bardzo ważne w trakcie wykonywania ćwiczeń uczestnikom towarzyszy muzyka, która jest specjalnie dobierana, tak, aby wpływać na poprawę nastroju i wyrabiać wrażliwość słuchową.

Na jakie efekty można liczyć?

Trening kierowany jest głównie do kobiet, które pragną w niedługim czasie cieszyć się smukłą sylwetką. Jego sporą zaletą jest fakt, że mogą z niego korzystać również te z pań, które nigdy nie miały styczności z tańcem. Lista korzyści, jakie obiecuje Barre Beat jest długa:

  • wysmuklone ciało;
  • ładnie zarysowana linia mięśni;
  • utrzymanie prawidłowej postawy ciała;
  • wzmocnienie mięśni;
  • poprawa wytrzymałości;
  • uelastycznienie mięśni;
  • nabranie nawyku poruszania się z gracją i wdziękiem;
  • poprawa elastyczności całego ciała.

Ze względu na to, że Balet dla dorosłych posiłkuje się elementami cardio, to może on również sprawdzić się, jako skuteczna metoda odchudzania. Szybko widoczne efekty stanowią zachętę do dalszych wysiłków, jak i utrzymywania nabranych zdrowych nawyków.

źródło: fit&beauty (Avanti wydanie specjalne) 01/2017
zdjęcie: pexels.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top