Sport

Step aerobic – ćwicz, baw się i chudnij!

Step to prosty przyrząd o wielkich możliwościach. Idealnie sprawdzi się również w warunkach domowych, tym bardziej, że koszt jego nabycia nie jest wysoki. Cena kształtuje się w granicy 50-100zł, a zależy głównie od poziomów regulacji, jakie posiada. Dlaczego warto się nim posiłkować i co można za jego pomocą osiągnąć?

Step to plastikowa platforma o regulowanej wysokości przypominająca schodek. Trening z jego wykorzystaniem nosi nazwę step aerobic i pozwala jednorazowo spalić nawet do 600 kcal.  Step aerobic polega na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia w rytm energicznej muzyki oraz przy odpowiedniej technice. Na trudność i intensywność ćwiczeń wpływa regulowanie wysokości stepu. Do wyboru jest zawsze kilka poziomów trudności – od podstawowych, które polegają na klasycznej technice wchodzenia i schodzenia również z użyciem hantli lub obciążników; po bardziej zaawansowane – czyli z wykorzystaniem określonych układów tanecznych.

Ćwiczenia tego rodzaju można wykonywać również w zaciszu swojego domu, dzięki czemu skutecznie urozmaicamy codzienne treningi. W trakcie step aerobic można spalić nawet 600kcal, ale to nie jedyna zaleta. Trening doskonale rozwija kondycję i koordynację ruchową. Poza tym step aerobic pomaga wysmuklić uda, łydki i pośladki. Warto też nadmienić, że ćwiczenia wzmacniają oraz kształcą mięśnie całego ciała co w praktyce oznacza ładne i efektywne kształtowanie sylwetki.

Na stepie nie powinny ćwiczyć osoby, które mają poważne problemy z kręgosłupem, stawami kolanowymi lub skokowymi. Najlepiej w tym przypadku skonsultować się wcześniej z fizjoterapeutą lub doświadczonym trenerem.

***
Ta forma ćwiczeń znana jest już od lat 90. ubiegłego wieku. Jej promotorka to Gin Miller (była gimnastyczka i instruktorka aerobiku) która sama trenowała na nim za radą swojego fizjoterapeuty po kontuzji kolana.

źródła: Poradnik Zdrowie 03/2017; zdj. pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top