Świat i Wydarzenia

Smutna końcówka roku 2016

Świąteczny czas obfitował w bardzo smutne wiadomości. Nie oswoiliśmy się jeszcze z pożegnaniem Bohdana Smolenia a media przekazywały kolejne informacje o śmierci znanych osobistości ze świata filmu czy muzyki.

Tragiczne wiadomości rozpoczęła informacja o tym, że 26 grudnia niemal cały Chór Aleksandrowa- jeden z największych zespołów muzycznych Rosji- zginął w katastrofie lotniczej w Soczi. Ocalały trzy osoby, które nie leciały tym samolotem w tym jeden ze znanych solistów, który wziął urlop, bo jego żona właśnie urodziła dziecko. Samolot Tu-154 leciał z Moskwy do Syrii gdzie chór miał dać noworoczny koncert w bazie wojskowej. Pilot lądował w Soczi, aby uzupełnić paliwo. Gdy wzbił się w powietrze po kilku minutach zniknął z radarów. Zginęły 92 osoby, w tym 84 pasażerów oraz ośmiu członków załogi.

W Boże Narodzenie zmarł również George Michael. Miał 53 lata. Menedżer poinformował, że muzyk odszedł w swoim domu a powodem śmierci była niewydolność serca. Wiadomo było, że Michael od lat miał problemy ze zdrowiem jednak jego śmierć była szokiem dla fanów. Do dziś zbierają się pod domem muzyka i zostawiają tam zapalone znicze oraz bukiety kwiatów. Ironia zagrała nam ostatnie nuty. Twórca najsłynniejszego przeboju świątecznego „Last Christamas” umarł właśnie w święta.

Tuż po świętach tj. 27 grudnia 2016 roku świat obiegła kolejna tragiczna informacja. Zmarła Carrie Fisher, czyli pamiętna księżniczka Leia z „Gwiezdnych Wojen”. Córka Debbie Reynolds aktorki bijącej rekordy popularności w Ameryce lat 50-60tych. Carrie, ceniona aktorka i pisarka miała 60 lat. Kilka dni temu aktorka zasłabła w samolocie i od tego czasu nie odzyskała przytomności. Przyczyną śmierci był zawał.

Kolejna smutna informacja dotyczyła francuskiej aktorki Claude Gensac bliskiej szczególnie fanom Louisa de Funesa. W dziesięciu częściach sagi grała ona żonę tytułowego „Żandarma”. Miała 89 lat. Była szczególnie ceniona we Francji, zapisała się swoimi rolami w filmach, ale i w teatrze.

Strach pomyśleć, że do końca roku jeszcze kilka dni…

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top