Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Siatkówka plażowa czyli jak łączyć odchudzanie z …relaksem i wypoczynkiem

Relaks i wypoczynek oraz odchudzanie to dla niektórych połączenie, o którym nie może być mowy. Okazuje się jednak, że istnieją takie formy aktywności fizycznej, które łączą w sobie te dwa na pierwszy rzut oka różne elementy. Siatkówka plażowa jest właśnie jedną z nich. Poznaj korzyści, jakie dzięki niej osiągniesz.

Wymagający sport z wiekową tradycją

Siatkówka plażowa to dyscyplina sportu, która liczy sobie już blisko 100 lat! I co pewnie będzie dla niektórych zaskoczeniem, wcale nie przybyła do nas z USA. Pierwsze turnieje odbywały się bowiem w Czechosłowacji, Bułgarii oraz Łotwie.

Plażówka to dość wymagający sport. Przede wszystkim dlatego, że biega się po piasku, a to jak wiadomo dość mało stabilne podłoże. Po drugie naskok jest w niej bardziej siłowy niż dynamiczny. I po trzecie – zazwyczaj gra się w parach lub 4 osobowych grupach, a to wymaga też dobrego zgrania i sporego zaangażowania.

Co daje siatkówka plażowa ?

Przede wszystkim to doskonała alternatywa dla leniwego relaksu nad morzem. Ruch buduje w nas dobre samopoczucie o wiele skuteczniej niż bierny wypoczynek. Po drugie przyczynia się do zwiększenia wydolności. Bieganie i skakanie po piachu to dość męczący wysiłek. Siatkówka plażowa sprawia, że ciało staje się bardziej jędrne, smuklejsze i naprężone. Dzięki temu szybciej pozbywamy się cellulitu i zauważamy, jak pięknie modeluje się nasza sylwetka. Warto też podkreślić, iż plażówka pomaga zachować piękną skórę, gdyż piasek działa jak doskonały naturalny peeling, a to z kolei sprzyja też równomiernej opaleniźnie. Ten rodzaj ruchu rzeźbi idealnie najtrudniejsze partie ciała czyli brzuch, uda, łydki i pośladki. Trudno o bardziej wszechstronne działanie, którego zazwyczaj szukamy decydując się na uprawianie danej dyscypliny w celu schudnięcia.

***
Podsumowując – piłka plażowa (siatkówka) to świetny sposób na zrzucenie kilogramów oraz nadmiaru stresu w szybki i przyjemny sposób. Już po pierwszym treningu można odczuć jej dobroczynne skutki i co ważniejsze, wbrew pozorom aby ją uprawiać, wcale nie musimy jechać nad morze 🙂 . Tak samo można bawić się wszędzie tam, gdzie mamy możliwość rozciągnięcia siatki na zapiaszczonym obszarze.

*źródło: Skarb 08/2017; wformie24.poradnikzdrowie.pl
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top