Film

Powstanie kolejna adaptacja kultowej powieści J.Hellera „Paragraf 22”!

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli tej kultowej i okrzykniętej za jedną z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku – „Paragraf 22” doczekał się swojej – drugiej z kolei – adaptacji. Tym razem będzie to serial. Umowa na pierwszy sezon – obejmujący 6 odcinków – już została podpisana.

Jedną z głównych ról odegra – znany z dużego ekranu – George Clooney (który niedawno został wyróżniony przez Amerykański Instytut Filmowy). Aktor podjął się również trudnego zadania, jakim jest wyreżyserowanie serialu. Stanie się też współproducentem – wraz z Grantem Heslovem. Co ciekawsze serial ten będzie powrotem Clonney’a na mały ekran po … prawie 20-letniej przerwie! Ostatni raz mogliśmy go oglądać w popularnym serialu medycznym „Ostry dyżur” (1999rok).

Za scenariusz odpowiadają Luke Davies i David Michôd. Produkcja ruszy w tym roku. Zaś serial będzie można obejrzeć na platformie Hulu.

***
Pierwsza adaptacja powieści miała miejsce w 1970r. Film wyreżyserował Mike Nichols, a zagrali w nim: Alan Arkin, Charles Grodin, Art Garfunkel, Martin Balsam, Orson Welles, Martin Sheen i Jon Voight.

Akcja książki ma miejsce w czasach II-ej wojny światowej we Włoszech. Jej głównym bohaterem jest pilot Jossarian. Uważając, iż wszyscy – zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki – dybią na jego życie. W trosce o siebie zaczyna udawać chorego psychicznie, co mogłoby wykluczyć go z dalszej służby i ułatwić powrót do domu. Aby tak się stało Jossarian musi osobiście wystąpić z prośbą o przebadanie pod kątem zaburzeń psychicznych. I tu pojawia się pewien paradoks … prośba ta jest uznawana za … przejaw zdrowia psychicznego…. Jak potoczą się losy naszego bohatera? Co ma z tym wszystkim wspólnego tytułowy „Paragraf 22”? I dlaczego o powieści Hellera mówi się, że jest to książka antywojenna? Tego dowiecie się z lektury, do której gorąco zachęcamy.

Źródlo: filmweb.pl; .canalplus.pl;
Zdjęcie: własne

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top