Ciekawostki

Polski nabiał podbija międzynarodowe rynki!

Od 21 listopada 2017 roku polskie produkty mleczarskie będą gościły- po raz pierwszy w historii – na światowej giełdzie nabiału Global Dairy Trade (GDT Events) w Nowej Zelandii. Otwiera to nowe możliwości dla polskich mleczarni, a także udowadnia, że polski przemysł mleczarski, może stać się ważną gałęzią polskiej gospodarki.

Za ich sprzedaż będzie odpowiedzialny Polish Dairy – pierwszy polski integrator hurtowego obrotu nabiałem. Dzięki temu rozwiązaniu każda mleczarnia w Polsce będzie miała ułatwiony dostęp do międzynarodowego rynku importerów obejmującego 520 hurtowych nabywców. Oznacza to także zwiększone obroty czyli finansową stabilność dla tych przedsiębiorstw. W obrocie uczestniczyć będą mogły też te mleczarnie, które zdecydują się na wejście we współpracę z Polish Dairy.

W pierwszej kolejności na giełdzie swoje miejsce znajdą: odtłuszczone mleko w proszku, pełne mleko w proszku, masło oraz laktoza. Przewidywane jest stopniowe rozszerzanie listy o kolejne produkty.

Nasze wyroby mleczarskie dobrze poradzą sobie na międzynarodowym rynku, ponieważ spełniają wszelkie restrykcyjne regulacje odnośnie zasad: pozyskiwania mleka, jego przetwarzania, przechowywania oraz transportu.

Co to oznacza w praktyce?
Jak tłumaczy Mirosław Szczepański, prezes zarządu Polish Dairy: „GDT oferuje polskim mleczarniom łatwiejszy dostęp do szerokiego popytu międzynarodowego, stwarza możliwość większej widoczności i efektywniejszej konkurencji na światowych rynkach.”

***
Polish Dairy to pierwszy polski integrator hurtowego obrotu nabiałem. Oferuje efektywny dostęp do szerokiej gamy polskich produktów nabiałowych w tym wysokiej jakości proszków mlecznych i serwatkowych, serów i tłuszczy mlecznych. Dostarcza produkty, których skład, opakowanie i miejsce produkcji w najlepszym stopniu zaspokaja oczekiwania nabywców.

Global Dairy Trade to światowy lider obrotu nabiałem oferujący szeroką gamę komplementarnych usług dla branży mleczarskiej w tym, producentów i nabywców. GDT Events to organizowane dwa razy w miesiącu sesje przetargowe na których sprzedawane są masowe produkty mleczne. W aukcjach bierze udział 520 hurtowych nabywców z ponad 80 krajów. GDT Marketplace to platforma handlu elektronicznego, umożliwiająca handel produktami mlecznymi w każdej chwili w dowolnej ilości. GDT świadczy również usługę subskrypcji informacji, znaną jako GDT Insight.

źródło: informacja prasowa PAP
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top