Świat i Wydarzenia

Ostrzeżenia pogodowe

Ostatnie kilka dni to wyzwanie dla osób, które pracują na dworze lub podróżują. Trzeba zmagać się z burzami, intensywnymi opadami i gradobiciem.

Nad Polską przechodzą gwałtowne burze, które niosą ze sobą dużo zniszczeń. Powalone drzewa, podtopione ulice i budynki, zerwane dachy oraz uszkodzenia domów, pojazdów i dróg to najczęściej występujące problemy. W centrum i na południu straż pożarna wzywana jest do największej ilości interwencji związanymi z powalonymi drzewami oraz podtopieniami. W świętokrzyskim czy łódzkim mówi się o 30-40 zgłoszeniach dziennie. W oddalonych miejscowościach występują problemy z dostawą prądu.

Aktualnie najwięcej opadów około 10 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr o sile nawet do 70 km/h występuje w województwach podkarpackim i świętokrzyskim. A jak będzie w ciągu najbliższych dni?

Prognozy pogody na przyszłe dwa dni są łaskawe, jeśli chodzi o temperatury. Najcieplej będzie w piątek gdzie mówi się o 28 stopniach na południu kraju, w centrum i na południu w sobotę najcieplejsza temperatura to 24 stopnie. Najchłodniej będzie na wybrzeżu 20 stopni w piątek oraz 19 w sobotę. Niestety przez kolejne dwa dni i noce przewidywane są dalsze opady deszczu. Najbliższa noc to burze i opady w granicach 10-30 mm oraz wiatr do 90 km/h na północy i wschodzie kraju. Biomet określany jest jako niekorzystny, dlatego osoby starsze i z problemami zdrowotnymi powinny szczególnie na siebie uważać.

Niedziela i poniedziałek to kolejne dni z podobnymi warunkami pogodowymi tj. temperaturami w granicach 19-22 i dalszymi opadami deszczu.

(Źródło: tvn24.pl, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top