Ekonomia

Osiągnąć sukces i nie napracować się? (cz. 1)

Prowadzenie swojej firmy, lub praca dla kogoś wymaga od nas wielu umiejętności, zdolności i określonych cech charakteru, ale przede wszystkim ogromu pracy. A jak osiągnąć sukces i nie napracować się?

Zastanawialiście się czasami, dlaczego powiedzonko jednego bohatera polskiego serialu „co by tu zrobić, żeby zarobić i się nie narobić” stało się takie popularne? To coś jak źródło młodości i wiecznego zdrowia! Nikt tego nie widział, ale każdy chce skorzystać. A co z codziennymi problemami i wyborami? Czy można osiągnąć sukces i nie napracować się przy tym za bardzo?

To naprawdę możliwe, warto jednak wyłączyć tryb „ja sam”. To chyba podstawowy problem każdego, kto prowadzi jakiś biznes czy chce być dobrym pracownikiem. Chcemy, aby wszystko wykonane było według naszego planu i wskazówek a przecież nikt inny nie zrobi tego lepiej. Często wygłaszasz taką kwestię? To niedobrze! Delegowanie obowiązków i zadań to pierwszy krok do sukcesu, który pomogą Ci osiągnąć inni. Może pewne rzeczy powinny być w Twoim zakresie obowiązków, ale gwarantuję Ci, że nie wszystko zrobisz lepiej, szybciej czy mądrzej! Przekazanie niektórych zadań innym da Ci nową perspektywę, zmotywuje pracowników do bardziej wydajnej pracy i da Ci czas, którego tak bardzo potrzebujesz!

Zaplanuj swoją pracę i wypracuj swoje cele. Na pewno masz całą listę tego, co chcesz osiągnąć w najbliższym czasie. Jednak tak naprawdę, powinniśmy skupić się na trzech najważniejszych dla nas aspektach i realizować je po kolei. Jeśli ktoś mówi, że świetnie daje sobie radę z kilkoma rzeczami na raz to tak naprawdę sam się oszukuje! W każdym momencie naszej pracy możemy dać firmie inną wartość. Dziś może musisz przyciągnąć klientów, za kilka miesięcy zatrudnić nowych pracowników a następnie pomyśleć o strategii marketingowej. Nie da się pracować nad wszystkim na raz. Dlatego należy ułożyć sobie plan działania, szeregując najbliższe zadania!

(Źródło: entrepreneur.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top