Sport

Nowy Rekord Guinnessa we wspinaniu się rowerem po schodach

Niezwykły wyczyn Polaka!

Wiecie, co łączy rower ze schodami? Nie jest to ani zepsuta winda, ani też budynek bez windy. Te dwa skrajnie różne elementy łączy Krystian Herba i jego nowy rekord Guinessa we wspinaniu się rowerem po schodach.

Nasz rodak ustanowił nowy rekord Guinnessa w tej dyscyplinie w minioną sobotę (1 października b.r.). Pokonał na rowerze 3461 stopni schodów Willis Tower w Chicago. To drugi pod względem wysokości budynek w Ameryce Północnej. Zajęło mu to 3 godziny (!).

Trasa była długa i wyczerpująca. Schody w budynku są strome i bardzo wysokie. Wymagały, więc sporego zaangażowania sił. Najbardziej dokuczliwe okazały się bóle i skurcze w rękach i nogach, które chciały pokonać naszego rodaka, gdy dzieliło go od celu około 40 pięter. Jednak determinacja i świetne przygotowanie naszego cyklotiralowca, zagwarantowały mu sukces.

Nie jest to pierwszy rekord naszego rodaka. W maju b.r.. Krystian Herba wspiął się najszybciej na schody Atomium w Brukseli. W 2015 roku pokonał 3139 stopni schodów budynku Taipei 101, a rok wcześniej pobił rekord Guinnessa w ilości przeskoczonych na rowerze schodów. Wtedy pokonał 165 pięter i 2919 schodów w Eureka Tower. Na jego koncie znajdują się również drapacze chmur w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Chinach.

* Autorem zdjęć jest Patryk Ogorzałek pogoimages.com
** źródł0:metrocafe.pl; krystianherba.net
Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top