Wydarzenia

(Nie)zależne czyli kobieca twarz nałogów

(Nie)zależne – pod takim hasłem odbywa się niezwykle ważna kampania społeczna skierowana do kobiet uzależnionych oraz cierpiących na problemy z odżywianiem. Jej pomysłodawczynią jest Ilona Felicjańska, która od wielu lat doradza i pomaga osobom uzależnionym w zerwaniu z nałogami, wykorzystując w tym celu swoje własne, bolesne doświadczenia.

W dzisiejszym porannym paśmie telewizji śniadaniowej Pytanie na śniadanie wyemitowany został spot reklamujący i zachęcający do wzięcia udziału w tym projekcie. (Nie)zależne to przede wszystkim edukacja, ale i uzmysłowienie kobietom, że ich uzależnienie to nie sekret, a choroba, która ukrywana przed światem, rośnie w siłę i niszczy jej ofiary. Rozpoczęta już akcja ma na celu uświadomienie kobietom trzech spraw. Po pierwsze: przekonanie kobiet, że uzależnienie (także od jedzenia) to nie wyrok i powód do wstydu. Wstydem jest tkwienie bezradnie w nałogu, ukrywanie go przed światem, a tym samym pielęgnowanie go. Po drugie: uświadomienie kobietom uzależnionym, że nie są same i mogą liczyć na pomoc – jeśli nie najbliższych (jak wynika z danych statystycznych 80% mężczyzn odchodzi od kobiet, które przyznały się do nałogu i rozpoczęły z nim walkę), to środowisk, którym problem ten nie jest obojętny. Po trzecie: przekonanie kobiet, że każde uzależnienie da się pokonać i z każdym można wygrać. (Nie)zależne to również tematyczny kalendarz, którego bohaterkami jest 6 kobiet. Każda z nich ma swoją historię, swoje porażki, ale przede wszystkim swoje zwycięstwo. Na jego stronach znajdują się również ważne i przydatne numery telefonów oraz adresy instytucji, które niosą pomoc kobietom uzależnionym chcącym wyjść z jego sideł. Autorem zdjęć jest Arcadius Mauritz. W ramach projektu (Nie)zależne wchodzą także spotkania z ambasadorką i pomysłodawczynią, a także widniejącymi w kalendarzu kobietami.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć między innymi na stronie: http://www.instytutmilosci.pl/ .

Projekt wspiera Pani Prezydentowa Agata Duda oraz PARPA, CPK, TVP2.

Źródła:

http://www.dolcevitamagazyn.pl; Pytanie na śniadanie 27.12 pasmo poranne; http://www.instytutmilosci.pl/ .

Fot.: Flachovatereza (pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top