Wydarzenia

Movember 2016 – „stylowa” akcja profilaktyczno-informacyjna dla mężczyzn

Według aktualnej wiedzy rak jąder to najczęstsza choroba nowotworowa, która dotyka mężczyzn między 14-35 rokiem życia, zaś rak prostaty dotyka coraz częściej panów po 45 roku życia. to także te dwa rodzaje nowotworów stanowią główne przyczyny śmieci mężczyzn w Polsce. Niestety wiedza na ten temat, jest jednak wciąż zbyt mała. Stąd też wzrost zapotrzebowania rozpowszechniania – w jak najbardziej atrakcyjnej i zachęcającej formie – informacji na temat choroby: jej objawów, metod leczenia czy sposobów profilaktyki wśród mężczyzn. Jedną z nich stanowi specjalna kampania społeczna MOVEMBER, która do Polski przybyła w 2014 roku. Na czym polega i kto może się w nią włączyć?

Listopad na całym świecie uznano miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. To także na listopad przypada kampania społeczna MOVEMBER, której początek sięga roku 1999. Ojczyzną idei jest Australia. Jej istotę stanowi uświadomienie mężczyznom, jak ważny jest obowiązek dbania o swoje zdrowie. Symbolem i znakiem rozpoznawczym są …wąsy. Każdy, kto przystępuje do akcji ma za zadanie zapuszczać je przez cały miesiąc. Zmiana wizerunku jednoznaczna jest ze zmianą – wzrostem – świadomości na temat choroby, jej objawów czy rezultatów.  Na uwagę zwraca też luźna i zabawna formuła akcji, co sprzyja podejmowaniu tej trudnej, bo dla wielu mężczyzn krępującej, tematyki.

Obecnie w akcję włączyło się już ponad 20 krajów, w tym także Polska, do której inicjatywa przybyła w 2014 roku, a zapoczątkowała ją fundacja „Kapitan Światełko”. Inicjatorzy kampanii dopilnowują, aby dotrzeć z niezbędnymi informacjami do jak największej liczby mężczyzn w całym kraju.

WĄSOPAD w Polsce odbywa się przede wszystkim pod znakiem darmowych konsultacji, porad oraz badań profilaktycznych. Najbliższe takie akcje odbędą się w dniach:

12.11 – SkyTower, Wrocław;
13.11 – Arkady Wrocławskie;
19.11 – Tarasy Zamkowe, Lublin;
20.11 – Odrzańskie Ogrody, Kędzierzyn-Koźle;
20.11 – Galeria Bronowice, Kraków;
27.11 – Silesia, Katowice.

Łodzianie mogą zgłaszać się przez cały listopad do Salve Medica. ośrodek już kolejny raz włącza się do akcji. Aby zgłosić się na badanie, należy zadzwonić pod numer telefonu: 42 254 64 00 oraz sprawdzić więcej informacji na stronie: http://salvemedica.pl/dla-mezczyzn/movember.
Do obchodów Movember (Wąsopad) w Polsce włączyli się także studenci medycyny zrzeszeni w IFMSA Poland – Oddział Łódź. Młodzi ludzie zapraszają na swój funpage oraz wydarzenie MOVEMBER ŁÓDŹ na facebooku. Tam będą publikowali najważniejsze informacje dotyczące chorób nowotworach jąder i prostaty, a także konkursy z nagrodami.
Na tym jednak nie koniec. MOVEMBER Polska to również wiele wyzwań i zaproszenie do wspólnej zabawy. Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/movemberPL/ a także na stronie oficjalnej wydarzenia czyli www.movember.org.pl. W ramach akcji na terenie całej Polski będą też organizowane liczne eventy i inne akcje promocyjne.

 

źródła:

fot_Fundacja KAPITAN ŚWIATEŁKO
http://salvemedica.pl/
http://www.movember.org.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top