Ciekawostki

Koniec z promocją wychudzonych modelek! 3 kraje już to zrobiły!

Włochy, Hiszpania i Izrael, jako pierwsze sprzeciwiły się promowaniu przesadnie chudych sylwetek kobiecych na wybiegach. Niedawno dołączyła do nich również Francja…

XS – wymarzony rozmiar dla modelki

….ale niezdrowy dla młodych kobiet, które ślepo podążając za takim wzorcem, niszczą sobie psychikę i zaburzają postrzeganie własnego ciała. Do takiego zdania doszły już trzy kraje. Teraz dołączyła do nich Francja, gdzie od października będzie obowiązywać nowe prawo dla agencji modelek. Według nowej ustawy agencje te są zobowiązane do przyjmowania jedynie tych dziewcząt, które będą mogły pokazać lekarskie świadectwo zdrowia. Musi znaleźć się w nim informacja czy niska waga nie ma wpływu na ich stan zdrowia czyli innymi słowy czy nie jest to wynik choroby, drakońskiej diety lub innych niezdrowych metod. Jeśli agencja złamie prawo naraża się na karę pieniężną w wysokości 75 tys. euro. Na tym jednak nie koniec. Francja domaga się również, aby po każdym wyretuszowanym zdjęciem znalazła się adekwatna informacja o tym fakcie. Agencje, wydawnictwa oraz autorzy zdjęć, którzy nie dostosują się do tego wymogu mogą zostać ukarani karą 35 tys Euro.

źródło: Poradnik Zdrowie 07/2017;
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top