Edukacja

Konferencja edukacyjna w Łodzi

Kolejne zmiany w reformie edukacji zmuszają nauczycieli do trzymania ręki na pulsie w zakresie zachodzących procesów.

W dniu 4 lutego 2017 roku w Łodzi miała miejsce konferencja dla nauczycieli języka angielskiego. Pod hasłem „Angielski w nowej szkole podstawowej” nauczyciele z regionu łódzkiego oraz reprezentanci wydawnictw podręczników do nauki języka i doradcy metodycznymi debatowali nad tym jak będzie wyglądać szkoła podstawowa w kolejnym roku szkolnym. Na plus konferencji zorganizowanej w hotelu Holiday Inn przy Piotrkowskiej 229/231 przemawia fakt, że wszyscy prelegenci to czynni zawodowo nauczyciele, którzy, na co dzień borykają się z efektami kolejnych rewolucji wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji. Konferencja była jedną z wielu w cyklu, jaki aktualnie realizowany jest w całym kraju. Serdecznie polecamy udział w tym pouczającym spotkaniu w jednym z waszych miast.

Pierwsza sesja dotyczyła tego, jak rozwijać w dziecku umiejętność czytania i pisania. Wiąże się to ze zmianą w podstawie programowej, która zakłada, że dzieci będą uczyć się tych czynności już w przedszkolu a więc przynajmniej w teorii powinny pojawić się w szkole podstawowej posiadając już te zdolności.

Kolejna sesja dotyczyła tego jak efektywnie wykorzystać 45minut zajęć. Padło kilka cennych wskazówek jak zorganizować lekcję, aby jak najmniej poświęcać czynnościom dodatkowym (np. sprawdzaniu list obecności) a najwięcej samej nauce i powtarzaniu zdobytej już wiedzy. Pierwsze dwie sesje prowadziła Monika Kapuśniak, nauczycielka języka angielskiego w Pallotyńskim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Lublinie.

Trzecia część konferencji dotyczyła podsumowania zmian w podstawie programowej, które czekają nas od września. Sesję prowadził Marcin Stanowski, nauczyciel języka angielskiego w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. T. Czackiego w Warszawie, doradca metodyczny w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń. Przedstawił ciekawe zestawienie najważniejszych różnic w podstawie z 2014, 2016 oraz tej, która ogłoszona będzie na 2017/2018. Czekają nas zmiany w liczbie godzin poświęconych językom w szkole podstawowej, rozszerzenie zakresu materiału oraz nacisk na powtarzalność przekazywanej wiedzy.

Nauczyciele mieli okazję zapoznać się z najnowszymi podręcznikami wydawnictwa Oxford, które powoli dostosowywane są do zmieniających się wymogów edukacyjnych.

(Źródło: własne, Foto: własne).

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top