Popularne

Komunikacja z miłością

Doskonale wiemy, że to rozmowa jest podstawą budowania dobrych i wartościowych relacji. Niedzielny, domowy, pyszny obiad to jeden ze sposobów pielęgnowania relacji z najbliższymi. Innym jest spędzanie czasu wolnego z tymi, których kochamy. Co poza tym? Jak pielęgnować więzi rodzinne?

Dobrym sposobem w pielęgnowaniu więzi jest stworzenie księgi wspomnień. Warto zapisywać w niej wszystko to, co wspólnie przeżywamy – łącznie z emocjami, które w tamtym czasie nam towarzyszyły. Nie wstydźmy się napisać, że byliśmy czymś zaskoczeni, wzruszeni, radośni. Zapisujemy wspomnienia ze wspólnych wypraw, dołączamy kartki, bilety…

Innym sposobem jest oczywiście wspólne świętowanie: nowej pracy, imienin, urodzin, i każdego „małego” święta. Nie trzeba od razu z każdej okazji robić hucznego przyjęcia, ale np. Wspólny rodzinny obiad w restauracji czy kawa – z pewnością będą dobrym rozwiązaniem.

Umacnianie więzi to też wspólne pokonywanie kryzysów. Nie bójmy się mówić o emocjach i uczuciach, które w nas są, ale też poszukajmy czasu na rozwiązania konkretnych kryzysów. Szczęśliwa rodzina to również bezpieczna rodzina, w której członkowie się wspierają.

Pielęgnowanie więzi rodzinnych to także wspólne sprzątanie – po posiłkach, imprezie, ale i wspólnie robione zakupy. Wspólna praca wzmacnia relacje, jednoczy.

Każdy z nas pragnie zatrzymania się na chwilę, pragnie domowego ciepła. Gdzie indziej jak przy wspólnych posiłkach je odnajdziemy? Rodzinne śniadania, czy obiady to świetna okazja do rozmowy – nie tylko wymiany informacji nt studiów, pracy.

Sposobów na pielęgnowanie więzi rodzinnych jest dużo więcej, macie swoje ulubione?

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top