Aktualności

Klauzula o zachowaniu poufności- tak czy nie? (cz.1)

W czasach, gdy trzeba pilnować się na każdym kroku, nie możemy zapominać, aby każda umowa chroniła nasz interes. Niezależnie od tego czy to my ją otrzymujemy czy sami tworzymy. Kiedy warto dodać klauzule o zachowaniu poufności?

Klauzula o zachowaniu poufności chroni daną firmę lub osobę przed ujawnieniem informacji dla niej ważnych lub wrażliwych. Kiedy warto ją umieścić w umowie?

Gdy chcesz sprzedać swój produkt, licencję lub usługę. Nawet, jeśli kupujący nie zdecyduje się na współpracę z Tobą, warto zastrzec, aby nie udostępniał on żadnych informacji stronom trzecim. Wtedy Twój produkt jest bezpieczny i informacje o nim nie powinny dotrzeć do konkurencji.

Gdy dopuszczasz swoich pracowników do istotnych z punktu widzenia informacji. Pomyśl, jak długo budowałeś sukces swojej firmy. Dając dostęp do listy klientów, dostawców, producentów czy umów warto je chronić przed osobami trzecimi. Upewnij się, że pracownicy nie będą przekazywać dalej wewnętrznych ustaleń firmy!

Gdy szukasz współpracownika lub partnera swojego biznesu musisz mu pokazać wszystkie karty. Jednak do współpracy może nie dojść i w takim przypadku trzeba się zabezpieczyć przed ewentualnym wyciekiem informacji na zewnątrz.

Gdy zaczynasz współpracę z firmą marketingową również warto wyraźnie określić, co mogą wykorzystać w swoich działaniach a czego nie wolno przekazać im dalej!

Skonstruowanie ważnej i obowiązującej klauzuli poufności nie jest proste i warto skonsultować się z prawnikiem przy jej tworzeniu. Lepiej uzbroić się w skuteczne narzędzie niż później ponosić odpowiedzialność za zachowania osób postronnych!

A jak powinna wyglądać taka klauzula? Odpowiedź już niedługo!

(Źródło: własne, Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top