Sport

Kilka wskazówek dla trenujących w upalne lato

Chociaż lato wydaje się być idealną porą roku dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, to zmiany klimatu serwują nam parne i duszne dni. Wtedy nie tylko ciężej zmotywować się do wysiłku, ale również o wiele trudniej ćwiczyć. Oto kilka praktycznych porad dzięki, którym nie będziemy musieli rezygnować z treningu w upalne dni.

Trenuj o świcie lub późnym wieczorem

Wtedy temperatura i wilgotność powietrza są o wiele bardziej przyjazne dla organizmu. Poza tym obydwa rozwiązania mają dodatkowe zalety. Trening o świcie powoduje, że ładujemy akumulatory pozytywną energią, zaś wieczorna czy nocna aktywność pomaga nam pozbyć się balastu minionego dnia i rozładować emocje. To także gwarantuje dużo lepszy i spokojniejszy sen.

Pamiętaj o właściwym nawadnianiu

Po każdych 20minutach zrób przerwę na łyk wody. Dobrze jest też wypić na pół godziny przed treningiem co najmniej pół litra wody. Zaraz po treningu również należy wypić pół litra wody. Jeśli trwał on więcej niż godzinę – wtedy przed sięgnięciem po wodę powinniśmy napić się napoju izotonicznego.

Wybieraj zacienione miejsca

Opcja biegu czy jazdy rowerem po skąpanym w słońcu terenie może być przyjemna, ale przez chwilę. Gdy w perspektywie mamy do pokonania dłuższy dystans – wtedy powinniśmy wybierać jak najbardziej zacienione obszary.

Chroń głowę i skórę

To one są najbardziej narażone na działanie słońca. Dlatego dobrze wyposażyć się w nakrycie głowy (np. bawełniana czapka z daszkiem), krem z filtrem oraz okulary słoneczne.

Warto też pamiętać, aby w upalne dni być łaskawym dla swojego organizmu i jeśli daje wyraźne sygnały, że nie da rady to po prostu należy odpuścić.

*źródło: Be Active 08/2018
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top