Świat i Wydarzenia

Katastrofa budowlana na Dolnym Śląsku!

W Świebodzicach na Dolnym Śląsku mieszkańców jednej z dzielnic obudził dziś niesamowity huk, który słyszeli mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Nad ranem runął budynek wielorodzinny.

Jak relacjonują świadkowie kamienica „złożyła się jakby była z kartonu”. Obecnie trwa akcja ratunkowa, ponieważ większość z jej mieszkańców w chwili zdarzenia najprawdopodobniej była w mieszkaniach. Strażacy informację o zawaleniu się budynku otrzymali tuż po 9 rano. Zniszczeniu uległ niemal cały budynek.

Do tej pory udało się wydobyć siedem osób, trzy z nich nie żyją. Osoby, które przeżyły przetransportowano do szpitali. Ich stan określa się jako średni. Dużo więcej osób może znajdować się jeszcze pod gruzami. Mówi się o 17 zameldowanych w kamienicy mieszkańcach, ale nie wiadomo do końca ile osób znajdowało się rano w budynku. Na miejscu działają ekipy ratownicze, zastępy straży porannej, zbierają się sąsiedzi, którzy chcą pomóc szukać znajomych i wesprzeć ocalałych. W akcji biorą udział także psy ratownicze, wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt jak kamery termowizyjne, wziernikowe i geofony, które pomogą usłyszeć czy jest ktoś pod gruzami.

Przeszukiwania gruzów, jakie zostały z kamienicy na pewno zajmą służbom wiele godzin. Nie wiadomo też do końca, co było przyczyną katastrofy. Niektórzy mówią o wybuchu poprzedzającym huk walącego się budynku. Być może zawiniła instalacja gazowa lub niesprawna butla z gazem. Na razie trzeba jednak poczekać na ekspertyzę specjalistów, której będzie można dokonać po zakończeniu akcji ratowniczej.

(Źródło: rmf.fm, Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top