Ciekawostki

Już jest! Kolor roku 2018 jednogłośnie wybrany!

Każdego roku Amerykański Instytut Pantone wybiera zestaw barw, które mają królować w świecie mody (także urody oraz wnętrzarstwie), a także wybiera jeden wiodący odcień. Ten rok będzie należał do wyrazistego fioletu (Ultra Fiolet).

Fioletowa rewolucja

Zeszły rok należał do pełnego nadziei i pozytywnej energii odcieniu Greenery. Tym razem znawcy postawili na barwę, która z jednej strony ma zmuszać do zatrzymania i zadumy, zaś z drugiej zachęcać do działania i wyzwalać drzemiące w nas pokłady kreatywności. Zdaniem znawców Ultra Fiolet (czyli kolor fioletowy z domieszką niebieskiego) kojarzy się z bezkresem kosmosu, co według nich powinno znaleźć swoje ujście w przekraczaniu swoich ograniczeń, a także wychodzeniu na spotkanie nowemu. Ponadto naukowcy z Pantone podkreślają, iż modę na ten właśnie kolor wypromowały już dawno takie znaczące dla kultury gwiazdy, jak: David Bowie, Prince i Jimi Hendrix. Wybór tego odcienia to rodzaj hołdu do tych wybitnych osobowości artystycznych.

Z czym łączyć Ultra Fiolet, by nie popełnić modowego faux pas?

Jeśli propozycja Pantone przypadła Wam do gustu, to podpowiadamy z jakimi kolorami zestawić ten wyrazisty odcień. Przede wszystkim dobrym towarzystwem dla mocnego fioletu stanowi soczysta lub krwista czerwień. Te z nas, które lubią kontrasty mogą poeksperymentować z zestawieniami typu fiolet i intensywny żółty lub pomarańczowy. Miłośniczki bardziej stonowanych kreacji, mogą stworzyć ciekawy duet typu mocny fiolet i ciemna lub oliwkowa zieleń. Z kolei amatorki jeansu i czerni mogą sięgnąć po połączenie wyrazisty fiolet i jeansy w głębokich odcieniach oraz fiolet i aksamitna czerń.

***
Na koniec jeszcze mała ciekawostka – wyborowi koloru roku towarzyszą zawsze długie narady i spotkania specjalistów. Zawsze jednak odbywają się one za zamkniętymi drzwiami i są okryte ścisłą tajemnicą.

Źródła: wgn.pl; urzadzamy.pl; mowimyjak.se.pl
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top