Aktywny wypoczynek

Jesień nie musi być nudna…

Jesień sprzyja nudzie, a sprawdzoną receptą na nią mogą być weekendowe wycieczki w mniej lub bardziej odległe zakątki, jak chociażby do chińskiej metropolii ChengDu. Zainteresowanym podpowiemy, że mogą tam dotrzeć w zaledwie półtorej godziny… Najpierw muszą jednak wybrać się do Warszawy, a dokładniej na plac przed Dworcem Warszawa – Śródmieście i to koniecznie w dniach 28-30 października b.r.. Dlaczego?

W tym właśnie okresie 28-30 października plac dworcowy zmieni się w kolorowe centrum promujące chińskie miasto ChengDu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Panda w Warszawie” i nawiązuje do symbolu ChengDu – stolicy pand wielkich. Na przybyłych czeka wiele atrakcji, jak:

  • pokazy wschodnich sztuk walki;
  • stoiska promujące sztukę regionu, gdzie główny motyw stanowi panda wielka;
  • liczne konkursy z nagrodami;
  • degustacje syczuańskiej kuchni;
  • koncerty na żywo;
  • taniec z maskami.

Wydarzenie urozmaici niezwykła podróż wirtualna do samego serca ChengDu odbywająca się w specjalnie przygotowanym na tą okazję pojazdem, wyposażonym w nowoczesne technologie.

Całość eventu rozpocznie się w piątek 28 października o godzinie 11:00 i potrwa do niedzielnego popołudnia.

To nie pierwsza promocja ChengDu w Polsce. W wakacje b.r. w dniach 2 do 24 lipca przedstawiciele tej chińskiej metropolii gościli w Łazienkach Królewskich z podobną promocją. Odbywała się ona pod hasłem „Dni ChengDu”. Wtedy nie wykorzystano jednak nowoczesnych technologii.

***
ChengDu to 14-milionowa chińska metropolia, której symbolem i znakiem rozpoznawczym stała się panda wielka zamieszkująca tamtejsze regiony. Znajduje się tam specjalne Sanktuarium Pandy. Warto zaznaczyć, że w 2010 roku miasto znalazło się na liście Miast Gastronomii UNESCO, a zasłynęło ono ze swoich wybornych gorących i pikantnych potraw. ChengDu zapoczątkowało też erę luksusowego hotelarstwa na obszarze południowo-zachodnich Chin, poprzez otwarcie w 2013 roku pierwszego luksusowego hotelu sygnowanego logo Rith-Carlton. Orientalne motywy charakterystyczne dla tamtejszego budownictwa pomysłowo połączono z nowoczesną, ultra luksusową bryłę obiektu z 353 pokojami oraz oferującą szereg unikalnych udogodnień dla gości. Metropolia ta słynie również z narodzin chińskiej kultury herbacianej Kung Fu.

***
Jesienna akcja promocyjna jest częścią większego projektu, mającego na celu stworzenie Nowego Jedwabnego Szlaku, który ma łączyć Chiny, kraje Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy. Chińskim władzom zależy na jak najlepszych kontaktach międzynarodowych.

źródła:
centrumprasowe.pap.pl
lazienki-krolewskie.pl
hotelinfo24.pl
foto Mr. Sun _ pixabay.com
Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top