Turystyka

Jarmarków bożonarodzeniowych to czas !

Już niemal połowa grudnia, co oznacza wzmożony czas przygotowań świątecznych. Ci, którym trudno doczekać się Świąt, ducha Bożego Narodzenia mogą już poczuć odwiedzając jarmarki bożonarodzeniowe. To dobry pomysł na chwilę z rodziną czy znajomymi, a przy tym okazja do zakupu ozdób choinkowych, spróbowania świątecznych lokalnych specjałów czy wyboru prezentów pod choinkę.

Co, gdzie i kiedy?

Jarmarki bożonarodzeniowe to dość nowa tradycja, ale świetnie radząca sobie we współczesnych, naszpikowanych elektroniką i nowoczesnością czasach tradycja. Odbywają się one niemal we wszystkich większych miastach polskich. Ich formułę można porównać do festiwali połączonych ze swego rodzaju targami świątecznymi.

18.11 – 22.12 Wrocław

Miejscem jarmarku jest, jak co roku Rynek Główny. Jedną z jego atrakcji stanowi kilkumetrowy świąteczny wiatrak. na stoiskach będzie można nabyć wyroby polskie, ale również z innych krajów Europy, jak i z … Afryki. Wśród kramów z ozdobami i choinek warto wypatrywać Prezentusia – krasnala i ulubieńca dzieci. Dlaczego? Według wierzeń trzykrotne dotknięcie jego czapki wróży szczęście i spełnienie marzeń 🙂

25.11 – 26.12 Kraków

Miasto również zaprasza na Rynek Główny. Jego największą atrakcję stanowi specjalny pokaz „Dziadów” A. Mickiewicza. Spektakl odbędzie się w Wigilię u stóp pomnika Wieszcza.

2.12 – 22.12 Poznań

Stary Rynek zamieni się w tym czasie w Betlejem. Wśród licznych towarzyszących jarmarkowi atrakcji należy wymienić: spotkanie z królową Zimą i jej świtą; odbieranie listów przez Gwiazdora oraz dzwonek życzeń.

3.12 – 23.12 Gdańsk

Atrakcją jarmarku gdańskiego jest z kolei Zaczarowana Kareta oraz kilkumetrowy Anielski Młyn składający się z ruchomych postaci aniołów oraz świętych.

3.12 – 23.12 Łódź

Główną ozdobę jarmarku będzie stanowiła wielka miejska choinka, która w tym roku pojawi w pasażu Schillera. Stoiska handlowe przybiorą postać drewnianych domków. Sporą atrakcję jarmarku stanowi domek św. Mikołaja oraz wizyta ciężarówki Coca-Coli. Zaparkuje ona na Piotrkowskiej 14 grudnia.

*źródła:
Kobieta i życie 12/2016; dzienniklodzki.pl; zdjęcie: erA_Blackout(pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top