Poradniki

Jakie oleje jadalne nadają się do przyjmowania na czczo i jak działają?

O tym, że najkorzystniejsze dla naszego zdrowia są oleje tłoczone na zimno, powtarzają nam wszyscy dietetycy i lekarze specjaliści. Dzieje się tak, gdyż w ten sposób zachowują one najwięcej wartości odżywczych. Dzisiaj podpowiemy, które oleje jadalne nadają się do spożywania na czczo, czyli w formie suplementów.

Olej rzepakowy 

Kuracja nim sprawi, że nasze chore lub słabe stawy odzyskają kondycję. My zaś nie będziemy odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości bólowych w ich obrębie. Poza tym taka „kuracja rzepakowa” to dobry pomysł na zdrową suplementację dla osób aktywnych fizycznie.

W jaki sposób należy przeprowadzić kurację?

  • 1 łyżeczka rano na czczo przez co najmniej 1-2 miesiące.

Olej lniany

To bogate źródło cennych kwasów omega-3. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest obniżenie poziomu złego cholesterolu. Dzięki temu chronimy m.in. swoje serce.

W jaki sposób należy przeprowadzić kurację?

  • 1 łyżeczka plus 2 łyżki białego sera (gdyż dużo lepiej przyswaja się z białkiem) przez 1-2miesiące.

Olej sezamowy

Stanowi naturalne bogactwo sezaminy, która chroni serce oraz wspomaga cały układ krążenia.

W jaki sposób należy przeprowadzić kurację?

  • 2 łyżeczki na czczo rano przez 3-4 tygodnie (lepiej przyswaja się z węglowodanami, więc możesz nim polać sałatkę warzywną).
Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top