Dom i Ogród

Jakie narzędzia do pielęgnacji roślin wybrać?

Każdy ma swój ulubiony zestaw narzędzi ogrodniczych, nie każdy ma dużo miejsca do ich przechowywania, ale może podpowiemy niezdecydowanym, w co warto zainwestować!

Odpowiednie narzędzia to klucz do pielęgnacji ogrodu i roślin balkonowych. Warto czasami zainwestować w dobrze wykonane i ergonomiczne produkty, aby dłużej nam służyły. Dziś radzimy, co przyda nam się do pielęgnacji trawnika.

Kosiarka

Marzenie męskiej części odpowiedzialnej za stan trawnika przed domem. Ponieważ dziś mamy setki modeli, dobór odpowiedniego nie jest taki prosty. Wszystko zależy od zasobności naszych portfeli, własnych upodobań, ale i od rodzaju trawnika, ukształtowania terenu i celu, jaki chcemy osiągnąć. Najbardziej popularne są dziś kosiarki bębnowe, ponieważ sprawdzą się na każdej nawet niewielkiej powierzchni. Zbudowane są one z tnących noży, których działanie przypomina nożyczki. Jedyną ich wadą jest to, że działają przede wszystkim na płaskich powierzchniach. Do większych terenów przydać się może kosiarka rotacyjna. To tyle, jeśli chodzi o ukształtowanie i wielkość terenu. Pod uwagę musimy brać również zasilanie kosiarki! Najpopularniejsze są elektryczne, ale sprawdzą się przede wszystkim przy małych trawnikach, bo ograniczy nas długość przewodu. Ewentualnie możemy sprawić sobie kosiarkę akumulatorową, którą musimy dość często ładować (nie sprawdzi się na większym i wymagającym terenie). Można zainwestować również w kosiarkę spalinową, ale tylko, jeśli dobrze żyjemy z sąsiadami, ponieważ ona z tych wszystkich jest najgłośniejsza!

Aerator

Przy trawniku ważne jest również, aby co jakiś czas napowietrzać glebę, dzięki czemu rośliny bez problemu pobiorą wodę i substancje odżywcze. Można zakupić go w wersji elektrycznej lub ręcznej, jak również spalinowej. Tu podpowiedzią jest przede wszystkim wielkość trawnika. Jeśli mamy miejsce na dodatkową maszynę a chcemy mieć piękny i bujny trawnik to z pewnością warto rozważyć jej zakup!

(Źródło: zieonyogrodek.pl, własne; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top