Edukacja

Jakich przedmiotów lepiej unikać? (cz. 2)

Są takie rzeczy, które szkodzą nam przez to, że zawierają szkodliwe substancje bądź zbyt długie ich używanie powoduje nagromadzenie szkodliwych bakterii.

Brudne pojemnik na soczewki. Wszyscy, którzy używają soczewek pamiętają o ich częstej wymianie. A czy robicie to samo z opakowaniem, w którym je trzymacie? Optycy podkreślają, że to rzadkie ich wymienianie to najprostszy sposób na infekcję oka. Codziennie powinno się je czyścić i suszyć, natomiast najbezpieczniej wymieniać je, co trzy miesiące.

Kuchenna gąbka. To na niej znajdziemy najwięcej zarazków. Niektórzy zalecają codzienne podgrzanie takiej gąbki w mikrofalówce w celu zabicia bakterii. Niestety nie jest to do końca pewne. Bakterii z mięsa o wiele trudniej się pozbyć. Lepiej przerzucić się na ściereczki. Łatwiej je wyczyścić, wyprać i o wiele szybciej schną, przez co bakterie nie mają szansy się namnożyć.

Plastikowe deski do krojenia. Tutaj istnieją dwie grupy użytkowników: fani plastikowych i fani drewnianych. Zalecamy zdecydowanie te drugie! W plastikowych deskach bardzo szybko tworzą się rowki po śladach od noża. Bakterie namnażają się w ekspresowym tempie i bardzo ciężko się ich pozbyć. W drewnie nie mają szans na przeżycie.

Krzesło. Bo nie możemy skorzystać z okazji do zainteresowania was sportem. Okazuje się, że większą część naszego dnia siedzimy. Czy to w pracy czy później w domu. Warto zamienić krzesło na aktywność i poświęcić czas na ćwiczenia z rodziną lub spacer na świeżym powietrzu. Krzesło potrafi wyrządzić nam wiele szkody!

(Źródło: motto.time.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top