Nauka

Jakich przedmiotów lepiej unikać? (cz. 1)

Często nie zdajemy sobie sprawy, że na nasze samopoczucie i zdrowie mają wpływ rzeczy, które nas otaczają.

Wydaje się nieprawdopodobne, że jakieś przedmioty, które mijamy codziennie mogą wpływać na nasze humor i stan zdrowia jednak naprawdę tak się dzieje! Czego najlepiej unikać lub ograniczać w swoim otoczeniu?

Plastikowe pojemniki. Zdziwieni? Przez lata słyszeliśmy, że lepiej przechowywać produkty żywnościowe w takich pojemnikach niż w torebkach w jakich je kupujemy. Oczywiście. Jednak szczególnie stare pojemniki plastikowe zawierają w sobie organiczny związek chemiczny z grupy fenoli BPA. Jest on szkodliwy dla nas i lepiej go unikać. Nie należy podgrzewać plastikowych pojemników starej daty, bo może to wpłynąć na wydzielanie się szkodliwych substancji. Dla zdrowia warto przerzucić się na opakowania i pojemniki wykonane ze szkła.

Odświeżacze do powietrza. Tu pewnie zmartwili się wielbiciele pięknie pachnących mieszkań. Niestety każda wersja takiego odświeżacza (stojące, spraye, wtyczki) to tak naprawdę chemiczne perfumy, wzbogacone związkami, które mają sprawić, że utrzymają się w powietrzu jak najdłużej. Lepiej zadbać o przyczynę nieświeżego zapachu lub zastosować naturalne odświeżacze! Skórka z cytryny, pomarańczy czy cynamon na pewno nam nie zaszkodzą!

Mydła antybakteryjne. Tutaj na pewno zdziwiliście się najbardziej! Przecież używamy je właśnie dla zdrowia! Mają likwidować niebezpieczne bakterie i wirusy! Niestety wiele z nich zawiera triclosan. Jest to środek antybakteryjny, który ma negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną zwierząt i może powodować antybiotykoodporność.

Zużyte buty do biegania. Jak się okazuje mają o wiele krótszą datę użytkowania niż normalne buty. Powinno się wymieniać je co pół roku. Po tym czasie tracą swoją zdolność zabezpieczania stopy, mięśni i kręgosłupa. Łatwiej o kontuzję i uszkodzenie np. stawów.

Stary tusz do rzęs i błyszczyk. Wszystkie płynne kosmetyki do makijażu mogą stać się siedliskiem bakterii. Ponieważ oczy to najdelikatniejszy organ na nich się tu skupimy. Tusz do rzęs powinniśmy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia. Dlatego tak ważne jest, abyśmy kupowały tusz w bezpiecznym miejscu i aby zawsze był on fabrycznie zapakowany. Rolą naszych rzęs jest ochrona oka przed bakteriami, wirusami, zanieczyszczeniami i należy chronić je przed każdą formą zarazków. W błyszczykach gromadzą się bakterie, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze naszych ust. Bardzo łatwo na przykład zarazić się opryszczką. Lepiej wymieniajmy kosmetyki z regularną częstotliwością.

Za tydzień kolejne rzeczy, których lepiej unikać.

(Źródło: motto.time.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top