Ekonomia

Jak zostać dobrym szefem? (cz. 2)

Wiadomo, że nie zawsze pracujemy tam gdzie byśmy chcieli. Czasami pracujemy w danym miejscu z rozsądku a nie w celu realizacji swoich marzeń. Jednak w takim miejscu również można odnosić sukcesy i to duże. Warto zmienić podejście do zadań i do relacji szef- pracownik.

Niektórzy pracodawcy uważają się za ekspertów ze wszystkich dziedzin związanych z prowadzeniem firmy. Jednak jedna z zasad biznesu mówi o tym, aby oddelegować część ze swoich zadań innym ludziom, którzy lepiej się na nich znają i lepiej się w nich odnajdą. Jak zostać dobrym szefem, który dba o relacje w firmie? Co jeszcze można zrobić?

Warto być elastycznym. W razie możliwości pozwolić dostosować harmonogram pracy czy lokalizację jej wykonywania do pracownika. Statystycznie rzecz biorąc pracownicy z elastycznymi godzinami pracy lub ci pracujący z domu są o wiele bardziej efektywni.

Przy zatrudnianiu oceń cechy osobowości i zachowanie. Nawet najlepsze wykształcenie i doświadczenie przy nieodpowiednim zachowaniu lub nastawieniu niczego nie wniosą do miejsca pracy. Szukaj osób spełniających wymogi, co do cech charakteru, jakie przydadzą się w tym miejscu pracy. Awansuj tych, którzy się realizują, ale i oferuj szkolenia z zakresu rozwijania potrzebnych cech!

Angażuj od pierwszego dnia! Osoba, która zaczyna pracę pełna jest energii i pomysłów. Sadzanie jej przed komputerem czy zlecanie tzw. papierkowej roboty może zabić ten entuzjazm. Wykorzystaj tą energię i zaangażuj taką osobę do działania, pomóż poznać współpracowników czy politykę firmy. Poczuje się od razu jak członek wielkiej rodziny, co wpłynie na jej ocenę Ciebie, jako szefa i firmy, jako miejsca pracy.

Promuj wolontariat i angażuj się w niego razem z pracownikami. Warto budować społeczność nie tylko w przedsiębiorstwie, ale i wokół niego. W ten sposób pokazujesz, że zależy Ci nie tylko na zarabianiu pieniędzy, ale i na zmianie świata na lepsze! Nie ma lepszego sposobu na budowanie relacji!

Nie tylko pracujcie, ale i bawcie się wspólnie. Zorganizujcie wspólnie mecz, imprezę tematyczną, wyjście na karaoke czy dzień domowego stylu w pracy. Kadra kierownicza też powinna się zintegrować z pracownikami!

Jeśli wydaje Ci się, że żadna z tych metod nie zadziała u Ciebie…po prostu zapytaj swoich pracowników, kim dla nich jest „dobry szef”. Odpowiedzi mogą Cię zadziwić, a anonimowa ankieta pozwoli pracownikom na wyrażenie swojego zdania. Do dzieła!

(Źródło: entrepreneur.com; Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top