Dom i Ogród

Jak zmienić wystrój ogrodu na wiosnę? (cz. 3)

Myślisz, że wyczerpałeś już wszystkie pomysły na to, co można zmienić w ogrodzie lub na balkonie? Udowodnimy Ci, że jeszcze coś można wykombinować!

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie „pokoju” w ogrodzie. Czyli miejsca na spotkania z przyjaciółmi, gdzie zamiast decydować się na meble ogrodowe, z którymi później nie ma, co zrobić, można zainwestować w wodoodporną i nieprzemakającą tkaninę, która posłuży, jako dywan. Sprawdzi się ona na tematycznych przyjęciach ze znajomymi, ale nie tylko! Dodając kilka poduszek stworzymy ciekawe miejsce spotkań i relaksu dla całej rodziny.

To, co w ogrodzie czy na balkonie przydaje się na pewno to odrobina cienia! Do jego stworzenia można wykorzystać parasole, ale również i kawałek kolorowej tkaniny, którą należy rozciągnąć nad miejscem gdzie spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną. Do większych ogrodów polecamy zakup namiotu z materiału. Inwestycja szybko się zwróci, ponieważ dzisiejsze konstrukcje przypominają domy z tkaniny, posiadają ochronę przed komarami, wykonane są z trwałego materiału, dzięki czemu przydadzą się na wiele sezonów!

Stwórz miejsce, w którym będziesz przygotowywać posiłki z rodziną. Niemal w każdym ogrodzie zobaczymy grilla. Od małych przenośnych do dużych i profesjonalnych. A może by tak zainwestować w piec do pizzy?! Oczywiście nie tylko włoskie placki można w nim przyrządzać, a będzie ciekawą ozdobą naszego ulubionego miejsca! Na balkonach i tarasach możemy jedynie pomarzyć o takich cudeńkach, ale od czego są elektryczne grille. Poza tym na tarasie możemy przygotować klimatyczne miejsce, w którym będziemy pałaszować przyrządzone w kuchni smakołyki!

Każde miejsce zmieni swój klimat, jeśli zadbamy o jego dobre oświetlenie. Romantyczne świeczki, praktyczne lampki czy lampiony to idealny i niedrogi sposób jak uatrakcyjnić ogród czy taras. Spotkania z przyjaciółmi w takiej atmosferze pozostaną nam na długo w pamięci!

Warto również latem pomyśleć o basenie lub małej fontannie, które dodadzą uroku każdemu miejscu!

Ale i tak największe wrażenie robią własne ogródki i zielniki. Je na szczęście można tworzyć i w ogromnych ogrodach i na małych balkonach. A nic nie smakuje tak dobrze jak własna natka pietruszki czy szczypiorek!

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top