Dom i Ogród

Jak zmienić wystrój ogrodu na wiosnę? (cz. 2)

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim otoczeniu. Jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu lub dużego tarasu, na pewno często pojawia się myśl jak zmienić ich wystrój na wiosnę!

Zmiana otoczenia to z punktu psychologii coś, co jest nam potrzebne. Możemy również sami ingerować w nasze otoczenie, aby lepiej się poczuć i dostosować je do tego, co aktualnie jest nam potrzebne. Dziś kolejne wskazówki jak tanio zmienić wystrój ogrodu na wiosnę!

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem większego kawałka ziemi możesz swój ogród podzielić na dwie lub więcej części. Przyda się do tego oryginalnie wyglądający rzeźbiony drewniany parawan, niskie krzaki lub meble ogrodowe. Dzięki temu wydzielisz w przestrzeni na przykład miejsce na grilla, rodzinne spotkania, miejsce zabaw dla dzieci czy miejsce relaksu z hamakiem i leżakami.

Warto także zainwestować w rośliny, które wspinać się będą po ścianie domu lub specjalnie postawionej do tego arkadzie. Pnący groszek czy róże to interesujący sposób na ozdobę ogrodu. Nie dość, że pięknie wyglądają to jeszcze pięknie pachną! Czy można chcieć czegoś więcej?

Jeśli dysponujesz jedynie tarasem lub mniejszym balkonem możesz zmienić jego wystrój wybierając wiszące ogrody. Sprawdzają się one przy mniejszej powierzchni. Potrzebne są jedynie doniczki przypominające wyglądem kieszonki, które mocuje się do ściany. Można w nich sadzić kwiaty jak również zioła czy truskawki. Dzięki nim balkon będzie ukwiecony, a my zaoszczędzimy powierzchnię, którą możemy wykorzystać na meble balkonowe!

Inną metodą zmiany wystroju jest kupno nowych donic i pojemników, lub odnowienie tych już posiadanych. Prostymi sztuczkami możemy całkowicie zmienić styl, w jakim urządzony jest nasz ogród czy balkon. Znudziły ci się donice z terakoty? Przemaluj je na biało niebiesko i stwórz grecki klimat na balkonie. Do siedzenia zamiast kolejnego krzesła zakup skrzynię, na której można umieścić poduchę. Zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania a skrzynia o odpowiedniej wielkości zmieści się nawet na mniejszym balkonie!

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top