Poradniki

Jak wybrać zdrowe lody?

Najzdrowszą wersję tej lubianej chłodnej przekąski przygotujemy oczywiście w domu. Jeśli jednak nie mamy na to ani czasu, ani chęci pozostaje nam zakup gotowego sklepowego wyrobu. Wybór jest niełatwy i spory. Dlatego dobrze jest wiedzieć po czym poznamy naprawdę dobre lody. Oto te najważniejsze ich cechy:

Dobry skład

Chcąc zjeść naprawdę zdrowego loda powinniśmy zacząć od przyjrzenia się jego składowi. Jeśli zauważymy na liście: olej palmowy, syrop glukozowo-fruktozowy czy karagen lepiej z nich zrezygnować. Obojętnie powinniśmy też przechodzić obok lodów o nietypowych kolorach, które są do tego bardzo intensywne. Możemy być niemal pewni, że to zasługa zawartych w nich sztucznych barwników.

Kremowa konsystencja

Lody na patyku lub w wafelku

– nie powinny być mocno zmrożone z widocznymi kryształkami lodu; nie powinny się też bardzo szybko topić po otwarciu.

Lody z pudełka

– łyżka powinna w nie łatwo wchodzić, a po rozpuszczeniu nadal powinny tworzyć jedną całość – można je wówczas potraktować, jako smaczny koktajl;

Niska zawartość cukru

Dotyczy to przede wszystkim modnych sorbetów. W tych o dobrym składzie powinniśmy znaleźć owoce lub sok owocowy oraz niewielka ilość cukru i tylko jeden jego rodzaj.

Za najbardziej zdrowe uznaje się lody rzemieślnicze – coraz częściej obecne na rynku. Są one pozbawione jakichkolwiek sztucznych dodatków. Opierają się na śmietance lub mleku, a jako dodatki służą prawdziwe owoce, naturalne kakao lub zmielone orzechy.

źródło: Samo zdrowie lipiec/sierpień 2018
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top