Dziecko

Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka?

To pytanie, zadaje sobie większość świeżo upieczonych rodziców, którzy zaplanowali rodzinne wakacje, a na środek transportu wybrali własny samochód. Zobaczcie, w jaki sposób dokonać trafnego zakupu.

Po co nam w ogóle fotelik w samochodzie?

Po pierwsze – ponieważ w przeciwnym wypadku łamiemy prawo. Na każdego kierowcę – rodzica nałożony jest bowiem obowiązek przewozu dziecka właśnie w foteliku. UWAGA! Zgodnie z nowelizacją prawa w foteliku musi być przewożone dziecko, które nie przekroczyło wzrostu 150cm. Po drugie – gwarantujemy w ten sposób swojej pociesze, absolutne bezpieczeństwo w czasie podróży. Same pasy – zwłaszcza w przypadku niemowlęcia czy małej wiercipięty – to zdecydowanie za mało. Po trzecie – zapięty w foteliku malec, pozwala nam bardziej skupić się na samej jeździe. Pole jego działania jest bowiem sporo ograniczone.

Na to zwróć szczególną uwagę

Obecnie spora liczba samochodów rodzinnych, posiada już w swoim wyposażeniu taki fotelik. Dobrą praktyką jest dodatkowe upewnienie się czy fotelik jest idealnie dopasowany do wagi dziecka. Idealny fotelik powinien być też wyposażony w elementy, które potęgują jego funkcje czyli:

  • homologacja ECE (europejski certyfikat bezpieczeństwa);
  • regulowane oparcie – chodzi o to, że najbezpieczniejszą pozycją dla dziecka w czasie jazdy jest pozycja półleżąca, tylko swobodna regulacja jest w stanie zapewnić takie ustawienie;
  • boczne zapięcia – które zwiększają bezpieczeństwo podróżowania o 25% w stosunku do modeli bez tych dodatkowych zabezpieczeń;
  • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa – zapewniające, iż dziecko nie wypadnie z fotelika.

Ponadto, warto sprawdzić również, jak oceniają interesujący nam model testy zderzeniowe fotelików. Przeprowadzane są one co roku, więc rodzice mogą być na bieżąco. Szczegółowe informacje na temat testów należy szukać na stronie: www.fotelik.info .

Chcąc mieć pewność, że wybieramy rzeczywiście bezpieczny model, sprawdźmy czy jest to fotelik z systemem ISOFIX, który zapewnia najbardziej stabilny montaż. Składa się on z montowanych na stałe w pojeździe sztywnych uchwytów. Warto też pamiętać, że bezpieczeństwo naszej pociesze jest w stanie zapewnić jedynie nowy fotelik. Nawet jeśli sprzedawca gwarantuje, że fotelik nie brał udziału w żadnym wypadku. Musimy zdawać sobie sprawę, iż materiały z jakich został wykonany, mają też swoją żywotność.

źródło: mjakmama24.pl; fotelik.info
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top