Ćwiczenia/fitness/kulturystyka

Jak wybrać najlepszą siłownię?

Właśnie wpadł Ci do głowy pomysł, aby zadbać o swoją kondycję lub popracować nad sylwetką. Domowe warunki są OK, ale trudno się zmobilizować. Zamierzasz zapisać się na siłownię. Problem w tym, że nie wiesz na którą. Podpowiadamy, jak znaleźć siłownię idealną.

Lokalizacja

To pierwsze na liście ważnych kryteriów wyboru Twojej przyszłej siłowni. Odległość od siłowni do domu czy Twojego miejsca pracy, jest szczególnie ważna dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym miejscem. Im dalej tym trudniej się zmobilizować do regularnego odwiedzania siłowni. A co jeśli w pobliżu nie ma siłowni? Wtedy stawiaj na obiekt, do którego można dotrzeć z łatwością i to nie tylko samochodem, ale również środkami komunikacji miejskiej lub względnie na piechotę.

Czystość

To kolejna istotna sprawa. Zwróć uwagę czy porządek panuje nie tylko na salach, ale również w obrębie samych stanowisk do ćwiczeń. Nie bez znaczenia jest też stopień czystości, jaki panuje w toaletach czy kabinach prysznicowych. Im czyściej, tym większa pewność, że Twojemu zdrowiu nic nie zagraża.

Stan sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń

Odwiedzając wybraną siłownię, zwróć uwagę czy sprzęt na którym zamierzasz ćwiczyć jest w pełni sprawny oraz czy czujesz się na nim pewnie i bezpiecznie. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z nim do czynienia osobiście, to zapytaj obsługę w jaki sposób go uruchomić i używać.

Bogaty wybór zajęć

Profesjonalna siłownia powinna oferować zajęcia dostępne zarówno od rana, jak i w godzinach popołudniowych. Istotna jest również różnorodność ćwiczeń – włącznie z podziałem na grupowe, jak i indywidualne.

Darmowa wejściówka na pierwsze zajęcia

Dobra siłownia to również taka, która oferuje ci pierwsze zajęcia gratis. Dzięki temu masz możliwość bliższego poznania siłowni, w której będziesz ćwiczyć.

Kompetentny personel

Po czym go poznać? Przede wszystkim po wiedzy, którą posiadają chociażby na temat sprzętu, z którego zamierzasz skorzystać. Warto też sprawdzić czy możesz liczyć na wsparcie ze strony trenera, który w razie potrzeby sam skoryguje błędy, jakie popełniasz w trakcie ćwiczeń.

Warunki lokalowe

To także ważny aspekt wyboru idealnej siłowni. Profesjonalna powinna zapewnić ci: szafkę na ubrania, kabinę prysznicową – dostępną w dowolnym momencie, wygodną szatnię. Zwróć też uwagę na elementy sal do ćwiczeń czyli czy jest tam antypoślizgowa posadzka, wydzielona strefa cardio, funkcjonalna, siłowa itp.; wystarczająco dużo miejsca do ćwiczeń grupowych.

***
Zanim ostatecznie zdecydujesz się na konkretną siłownię, zapoznaj się z co najmniej kilkoma różnymi ofertami. Wybierz na spokojnie tę, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom, jak i możliwościom. Przeanalizuj również cennik zwracając uwagę na dodatkowe atrakcje, które oferuje siłownia. Może czasem lepiej wybrać się dalej i zapłacić więcej za miesięczny karnet, ale mieć do dyspozycji więcej sprzętu lub móc skorzystać np. z masażu lub caterignu.

źródło: Poradnik Zdrowie maj/2017;
zdjęcie: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top