Dziecko

Jak wybrać dobre kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci?

Kąpiele słoneczne to „obowiązkowy” element letniego wypoczynku. Aby jednak nasz pobyt nad wodą czy na spacerze z dzieckiem, nie zakończył się bolesnymi poparzeniami, musisz zadbać o ochronę delikatnej skóry swojej pociechy. Zrobisz to, sięgając po odpowiednie kosmetyki na lato.

Dlaczego słońce szkodzi skórze?

Musimy sobie uświadomić, że kąpiele słoneczne to nie tylko przyjemny relaks i ładnie wyglądająca opalenizna. Słońce emituje dwa typy promieniowania, które mają niekorzystny wpływ na skórę dziecka. Są to promienie typu:

  • UVB – oddziałują na naskórek i uaktywniają nadmierne wydzielanie melaniny, a także sprzyjają występowaniu reakcji alergicznych;
  • UVA – przenikające do skóry właściwej i powodujące, że skóra staje się o wiele mniej odporna na uszkodzenia i zmienia się jej struktura.

Dziecięca skóra pod specjalnym nadzorem

Skóra dziecięca to bardzo wrażliwy organ. Jest ona o wiele cieńsza niż skóra osoby dorosłej, przez co bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dlatego zanim wyruszysz z pociechą na plażę czy chociażby zwykły spacer po okolicy lub na plac zabaw, koniecznie zastosuj kosmetyki zawierające specjalne filtry, które tworzą na skórze niewidzialną warstwę ochronną. Ich wybór na rynku kosmetycznym jest ogromny. Jak zatem rozpoznać najlepsze preparaty przeciwsłoneczne dla dzieci? Po pierwsze najlepiej, jeśli kupimy je w aptece – chociaż są nieco droższe niż te tradycyjne, to dodatkowo będą pielęgnowały delikatną dziecięcą skórę. Po drugie kupując je, zwróćmy uwagę, czy posiadają atest Instytutu Matki i Dziecka – tylko wtedy mamy pewność, że są one całkowicie bezpieczne. Po trzecie dobierajmy je odpowiednio do wieku dziecka. Oznacza to w praktyce, że preparaty dla dzieci do 2 roku życia – powinny posiadać w składzie filtry mineralne czyli takie, które stanowią uniwersalną ochronę przeciwsłoneczną i nie wywołują reakcji alergicznych. Z kolei kosmetyki dla dzieci powyżej 2 lat – powinny być wyposażone w filtry chemiczne – wnikające w naskórek oraz chroniące głównie przed promieniami UVB. Ponadto bezpieczny i dobry kosmetyk dla dziecka na lato, musi posiadać odpowiedni współczynnik SPF filtra. Im dziecko jest młodsze – tym jego wartość powinna być wyższa:

  • dla dzieci do 3-ech lat – wybierajmy kremy z filtrem SPF 50;
  • dla dzieci powyżej 3-ego roku życia – idealne będą kremy z filtrem SPF 30.

źródło: mjakmama24.pl; Poradnik Zdrowia: Skóra;
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top