Poradniki

Jak uniknąć letnich pułapek kalorycznych?

Czasami sama silna wolna to za mało, aby oprzeć się pokusie letnich przysmaków. Podpowiadamy, jak wybrnąć z tej – dla niektórych – trudnej sytuacji.

Szukaj zamienników

Urlop nie zwalnia nas od rozsądnego jedzenia, ale i nie powinien też oznaczać kompletnej rezygnacji z letnich przysmaków. Wystarczy jednak poszukać zdrowych zamienników, a z pewnością wrócimy z wakacji zadowoleni, ale bez nadbagażu kilogramów. Dietetycy proponują następujące alternatywy dla najpopularniejszych letnich rarytasów:

  • gofry z bitą śmietaną lub innymi dodatkami (1szt/ok.300kcal); lody mleczne (100g/ok. 130Kcal) – sorbety, lody proteinowe lub zimne koktajle bez dodatku cukru;
  • grillowane wędliny i tłuste mięsa – drób lub ryba z grilla bądź też szaszłyki warzywne lub grillowane warzywa bądź owoce;
  • fast-food – tortilla z kurczakiem i warzywami lub samymi warzywami;
  • piwo – cydr.

Zabieraj ze sobą zdrowe przekąski bądź całe posiłki

To najprostszy sposób, by oprzeć się letnim smakołykom. Tym bardziej, że ich wybór jest naprawdę ogromny. Możemy kupić gotowe batony proteinowe (np. firmy Sante – Go On!) lub owocowe bez cukru (np. firmy Dobra Kaloria), proteinowe chipsy, chrupiące wafle ryżowe, orkiszowe lub wieloziarniste (np. firmy Planet Food). Innym wyjściem jest też przygotowanie kolorowych kanapek czy sałatek w słoiczkach.

Nie wychodź na dłużej bez posiłku

Jeśli wybierasz na dłuższy spacer po okolicy, to staraj się wyjść z domu z uczuciem sytości. To pozwoli Ci uchronić się przed napadem głodu. To samo dotyczy wieczornych wyjść na imprezy, gdzie o wiele trudniej się upilnować.

Zwróć uwagę na godziny posiłków

Przed obiadem, możesz pozwolić sobie na bardziej swobodne podjadanie czy sięganie po letnie pyszności. Desery też lepiej spożywaj przed obiadem. Po obiedzie staraj się jeść o wiele mniej i rzadziej. Dobrą praktyką jest też nie rezygnowanie z godzin posiłków, jakie obowiązywały na diecie przed wyjazdem na urlop.

Pamiętaj o ruchu

To największy sprzymierzeniec walki z pokusami. Aktywność fizyczna odciąga uwagę od myślenia o jedzeniu. Zadbaj o to, by przynajmniej godzinę dziennie spędzić w ruchu. To pozwoli Ci też szybciej spalić nadwyżkę kalorii.

Źródła: Poradnik Zdrowie 06/2017; Super-poradnik „Gdy masz problem z wagą – 30 kroków do sukcesu”
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top