Kulinaria

Jak przygotować sorbet!?

Czasami mamy ochotę na lody, ale wolimy nie sięgać po kaloryczne śmietankowe lody. Na takie zachciewajki serdecznie polecamy sorbety!

To jeden z tych deserów, który robi się ekspresowo (pomijając mrożenie) i przy niewielkiej liczbie składników. Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną wersję smakową! Dziś przedstawiamy nową dopiero, co przetestowaną czerwoną i mocno owocową wersję tych lodów!

Składniki: 4-5 owoców granatu, 120g cukru pudru, 30ml soku z cytryny, 400g truskawek

Przygotowanie: Owoce granatu przekrój na pól i za pomocą drewnianej łyżki lub wyciskarki do cytryn pozbaw je pestek. Pestki należy przerzucić na sitko i wycisnąć z nich jak najwięcej soku (można to zrobić od razu za pomocą wyciskarki do soku, każdy musi znaleźć technikę dla siebie!). Potrzebujemy około 400ml soku z granatu! Wlewamy go do miski, dodajemy cukier oraz sok z cytryny. Dokładnie mieszamy, aż rozpuści się cały cukier. W tym czasie truskawki myjemy i obieramy z szypułek. Miksujemy je za pomocą robota na gładką masę. Mieszamy puree z truskawek z sokiem z granatów. Przelewamy do miski, w której chcemy przechowywać sorbet. Mrozimy około 1 ½ godziny, aż zamarzną boki naszej masy a następnie mieszamy lub miksujemy masę raz jeszcze i wstawiamy do zamrażarki. Powtarzamy czynność, co 1 ½ godziny, aż sorbet zamarznie do konsystencji umożlwiającej nabranie go łyżką do lodów i stworzenie kulki. Jeśli zamarznie nam zbyt mocno tuż przed podaniem wrzuć na minutę do miksera! Sorbet można podawać sam, z owocami lub z dodatkiem bitej śmietany! Smacznego!

(Źródło: telegraph.uk, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top