Poradniki

Jak okiełznać stres? 4 niezawodne sposoby

Wiedzieliście, o tym, że chronicznie pojawiający się stres, jest groźny nie tylko dla serca oraz może wywołać udar, ale odpowiada również za depresję, ataki paniki i lęku? Jest też przyczyną poważnych dysfunkcji seksualnych. Dziś wskażemy Wam cztery niezawodne sposoby na poradzenie sobie ze stresem.

Stosuj domową aromaterapię

Terapia zapachem to najprostsze z narzędzi do radzenia sobie ze skutkami stresu, jak i służące do uodpornienia się na sytuacje trudne, wyzwalające w nas niepokój czy niepewność. Do wykonania antystresowych zabiegów, niezbędne są naturalne olejki eteryczne. Możesz zafundować sobie masaż lub kąpiel z ich wykorzystaniem. Do Twojej dyspozycji są również: świeczki zapachowe lub kadzidełka. Najsilniejsze działanie antystresowe wykazują następujące aromaty: lawenda, melisa, jałowiec, geranium, cytryna, drzewo różane.

Szukaj kontaktu z przyrodą

Gdy czujesz, że nie radzisz sobie ze stresem, wybierz się na spacer do lasu, parku lub w dowolne miejsce, gdzie jest możliwy bezpośredni kontakt z naturą. Już kilkanaście minut spędzonych wśród żywej zieleni lub wpatrywanie się w rośliny, spowoduje, że szybko zapomnisz o problemach i naładujesz się pozytywną energią.

Zastosuj wizualizacje lub afirmacje

Już sam Einstein twierdził, że wyobraźnia jest o wiele silniejsza od intelektu. Aby więc obniżyć poziom stresu, wykreuj w swojej wyobraźni pozytywny obraz danego wydarzenia i cały czas miej go przed oczyma. Istnieją potwierdzone badania naukowe wg których, technika wizualizacji poprawia znacznie stan zdrowia, a przede wszystkim wpływa na jakość życia. Aby nie dać się stresowi, warto też wyrobić w sobie nawyk tworzenia afirmacji czyli pozytywnych stwierdzeń, które powtarzane – zagoszczą na stałe w Twojej podświadomości. Dzięki temu zwiększy się Twoja pewność siebie i wiara w to, że wszystko pozytywnie się ułoży.

Przestań się zbyt mocno starać

Zauważyliście na pewno, że poziom stresu wzrasta, gdy zbyt mocno staracie się sprostać danemu zadaniu bądź, jeśli nadajecie mu za wysoką rangę. Nie pozwólcie, by obawy Was zablokowały i zwiększyły niepokój. Jeśli nauczycie się nie przejmować konsekwencjami, tylko po prostu skupicie na wykonywanym zadaniu, wtedy zasmakujecie w spokoju i stres Was ominie.

źródło: Redukcja stresu – 19 niezawodnych sposobów (mind4you – brain re-invented)
grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top