Dom i Ogród

Jak ochronić się przed komarami? (cz. 2)

Nikt nie lubi, gdy w środku nocy słyszymy jak nieproszony gość zwiedza nasze mieszkanie. Bzyczenie to jedno, ale gdy jesteśmy alergikami takie spotkanie może być już mało zabawne. Jak jeszcze można ochronić się przed komarami a jednocześnie udekorować mieszkanie?

Zapachy kojarzą nam się z modnymi ostatnio świeczkami i kominkami zapachowymi. Jeśli niekoniecznie chcemy wydawać pieniądze na dość drogie ozdoby, które przecież trzeba będzie dość często wymieniać, możemy przygotować swoje własne. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia! Poza tym, czasami nasz dom jest tak duży, że jedna skórka nie uchroni nas przed chmarą komarów. Jednak łatwo możemy połączyć te wszystkie składniki i przy okazji ozdobić mieszkanie!

Aromaty, które odstraszają komary mogą zostać wykorzystane do wykonania dekoracyjnych słojów z pływającymi świecami. Nie dość, że wspomogą naszą walkę to będą jeszcze stanowić ciekawą dekorację salonu czy sypialni. Olejki będą lepiej działać, jeśli połączy się kilka w jednym naczyniu.

Co będzie nam potrzebne?

Przede wszystkim: dwa litrowej słoje, 10 kropli olejku cytrynowo- eukaliptusowego, 10 kropli olejku z trawy cytrynowej, jedna pokrojona w plastry cytryna, jedna pokrojona w plastry limonka, 4 gałązki rozmarynu, pływające świeczki

Jak przygotować?

Do każdego słoja wrzuć tyle samo plasterków cytryny i limonki, dorzuć po dwie gałązki rozmarynu. Zalej do ¾ wysokości wodą. Następnie dodaj po 5 kropli każdego olejku i na wierzchu ułóż świeczkę (nie mieszaj olejków). Gdy woda nieco się podgrzeje aromat z olejków uwolni się i będzie odstraszał komary. Dodatki zależą od Twojej inwencji. Możesz dorzucić plastry pomarańczy, aby dodać dekoracji koloru. Można także dodać nieco miętowego olejku. Słoje można postawić w sypialni lub salonie, na balkonie lub w ogrodzie.

(Źródło: healthy-food-house.com, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top