Dom i Ogród

Jak ochronić się przed komarami? (cz. 1)

Umówmy się, lato jest super! Ale z całym dobrodziejstwem pięknej pogody, wycieczek i weekendowego grilla dostajemy w pakiecie bzyczący i gryzący problem. Jak ochronić się przed komarami?

Komary to chyba najbardziej dokuczliwe owady. Nie dość, że denerwująco bzyczą nie dając spać w nocy to jeszcze kłują! Niestety coraz częściej przenoszą poważne choroby, mogą wywołać reakcję alergiczną i jest ich coraz więcej! Można oczywiście próbować wszelkich smarowideł, sprayów czy wtyczek do kontaktów, ale czy to naprawdę pomoże? Poza ogromną ilością chemii często ciężko zaobserwować pożądany efekt. Używanie takich produktów może być również niebezpieczne, szczególnie jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta. Jak skutecznie sobie pomóc?

Jednym z szybkich rozwiązań to zamontowanie moskitiery. I to niekoniecznie takiej wbudowanej od razu w okno. Wystarczy odwiedzić dział ogrodowy w marketach budowalnych i znajdziemy tam moskitiery do samodzielnego montażu. Jedyne, co należy zrobić to przykleić do ramy okna specjalny rzep, dociąć siatkę do rozmiaru okna, zaczepić ją na rzepie i już! Po lecie wystarczy ją odczepić, wyprać i schować do następnych wakacji. To niedrogi i naprawdę szybki sposób.

Czasami pomagają określone rośliny i zapachy. Po jakie warto sięgać i co można wykorzystać?

Olejek cytrynowo- eukaliptusowy. Można połączyć dwa zapachy dla wzmocnienia efektu. Komary nie lubią wyrazistych aromatów.

Olejek o zapachu trawy cytrynowej. Z nim komary nie mają szans i będą trzymały się na dystans.

Owoce cytrusowe. Wystarczy porozkładać w strategicznych miejscach skórkę z pomarańczy lub cytryn a komary będą unikać twojego domu.

Wystarczy zapalić świeczkę lub kominek zapachowy z olejkiem. Jednak można walkę z uporczywymi gośćmi wykorzystać do dekoracji domu! O tym już niebawem!

(Źródło: własne; Zdjęcie: Pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top