Ekonomia

Jak budować zaangażowanie na Facebooku?

Dziś znajomość zasad funkcjonowania social media to podstawa działalności każdego biznesu. Nie każdego jednak stać na wynajęcie agencji reklamowej. Jak sobie pomóc? Jak budować zaangażowanie na Facebooku?

Dzisiaj to Facebook jest skarbnicą wiedzy, potencjalnych klientów, śmiesznych filmów czy informacji o ulubionej firmie. Dla osób prowadzących działalność, blogi czy chcących zaistnieć w mediach Facebook staje się dodatkowym, jeśli nie podstawowym, kanałem komunikacji.

Warto trzymać się trzech podstawowych zasad, a samodzielnie wpłyniecie na to jak jesteście postrzegani przez innych oraz przyciągnięcie stałych czytelników, którzy mogą zostać waszymi klientami.

Po pierwsze, prostota! Tak! W dzisiejszym świecie gdzie wszystko jest większe, bardziej kolorowe czy głośniejsze, warto jednak trzymać się prostych komunikatów. Niezależnie czy umieszczasz post na Facebooku czy budujesz tam reklamę, wybierz proste rozwiązanie. Dlaczego? Bo ludzie zaprogramowani są na wybór tego, co rozumieją, co wydaje im się proste i co mogą wykonać bez najmniejszego trudu. Wielostopniowe konkursy, pracochłonne zadania czy rozbudowane notki mogą tylko zniechęcać. Decyzje podejmujemy w ułamku sekundy, dajmy, więc szansę przyszłym klientom na jej podjęcie na naszą korzyść.

Po drugie, wzoruj się na najlepszych! Podkreślamy wzoruj, nie naśladuj. Ludzie lubią podobieństwa. Według psychologii Gestalt nasza grupa docelowa naturalnie zaprogramowana jest na dostrzeganie podobieństw. Jeśli klientowi odpowiada jeden styl, produkt czy metoda działania, to będzie szukał tego u innych. Jeśli coś jest dobre, po co to zmieniać. Należy jednak znaleźć to, co wyróżnia nas od innych i podkreślać to w ogólnym przekazie do klientów. Dlaczego jesteśmy wyjątkowi i warto nam zaufać? Pokażmy to wyraźnie! Dostosuj strategię marketingową do swojej firmy lub usługi.

Po trzecie, uwierz w teorię sznurka. To teoria, która mówi o tym, że ludzie nie lubią iść i robić tego, co ktoś im każe. Nie lubimy być popychani i zalewani komunikatami „odwiedź”, „idź i zobacz” lub „polub”. Nieco inaczej jest, gdy stajemy się dla czytelników liderem. Gdy pokazujemy możliwe rozwiązanie bez wydawania rozkazów. Klienci nie lubią prosić o pomoc, o wyjaśnienie. Regularność dodawanych postów oraz ich wartość edukacyjna, przyciągnie większą liczbę klientów!

Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, możesz z łatwością podbić cyberprzestrzeń Facebooka!

(Źródło: entrepreneur.com; Zdjęcia: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top