Ekonomia

Grupa na Facebooku pomoże w biznesie?

Prowadząc biznes czy budując swoją markę eksperta coraz częściej wykorzystujemy portale społecznościowe. I bardzo dobrze!

Chcąc rozwinąć firmę czy swoją działalność usługową, warto pamiętać o reklamie i promocji. Dziś szukając oszczędności próbujemy wykorzystać do tego narzędzia ogólnodostępne. Trzeba korzystać zanim ktoś wpadnie na pomysł, aby brać za to od nas pieniądze! Ostatnio daje się zauważyć ciekawy trend na Facebooku. Czy własna grupa na Facebooku pomoże w biznesie?

Zakładając grupę związaną z Twoim produktem lub usługą niszczysz sztuczną barierę klient- towar. W sieci jest dużo profili, które nie dają oznak życia. Prowadzące je osoby, albo nie mają czasu na interakcje z aktualnymi i potencjalnymi klientami, albo produkt nie sprzyja bliższym relacjom. Miejsce, w którym można podyskutować, rozwiać wątpliwości zadać pytanie w mniejszym gronie sprzyja nawiązywaniu długofalowych relacji z osobami zaineresowanymi tym, co oferujemy.

Grupa jest nie tylko formą promocji, ale i narzędziem do zdobywania informacji. Skoro są w niej osoby zainteresowane produktem możesz zapytać je, co należałoby w nim poprawić lub jaka nowa usługa by ich zainteresowała. To cenna informacja, bo zdobyta od nieprzypadkowych osób.

Jest to również ciekawa platforma sprzedażowa. Jeśli klient jest zadowolony to na pewno prędzej czy później wróci. Poczucie, że miał wpływ na to jak kształtuje się polityka sprzedażowa firmy sprawia, że czuje się współodpowiedzialny za jej sukces. A jeśli pomagał udoskonalić produkt to będzie on dla niego czymś, co będzie chciał kupić!

Grupa moderowana według prostych zasad, gdzie klienci zdobędą interesujące ich informacje to także sposób budowania zaufania wokół marki. I to niezależnie czy reprezentujesz dużą firmę, czy jesteś osobą budującą „swoje nazwisko” w sieci. Dbanie o klienta przynosi owoce!

(Źródło: entrepreneur.com, własne, Zdjęcie: pixabay.com)

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top