Ekologia w kuchni

Dlaczego warto sięgnąć po kalafiora? (cz. 1)

Są takie warzywa, które warto na stałe wprowadzić do naszej diety. Do nich z pewnością zalicza się to ciekawe białe warzywo przypominające wyglądem kwiat. Dlaczego warto sięgnąć po kalafiora?

Kalafior to warzywo, które ma w sobie wiele cennych składników (witamin i mikroelementów), do tego pozbawione jest pozbawione tłuszczu, soli czy sodu. Regularne spożywanie kalafiora zalecane jest tym, którzy dbają o zdrowie i wybierają niskokaloryczną dietę, chcą wspomóc działanie umysłu oraz uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów.

Coś dla zdrowia mózgu!

To niesamowite, że to, co jemy na obiad może wpłynąć na nasze zdrowie i zdolności poznawcze. Dzieje się to, ponieważ w kalafiorze znajduje się całkiem sporo choliny, która pozytywnie wpływa na rozwój mózgu oraz wspomaga i odbudowuje uszkodzone połączenia neuronowe. Jako warzywo, w którym znajduje się także witamina E może wpływać na redukcję ryzyka zachorowania na choroby takie jak Alzheimer czy Parkinson. To ważny powód, aby na stałe wprowadzić je do diety!

Walczy z rakiem!

Badania naukowców na całym świecie potwierdziły hipotezę, że warzywa takie jak kalafior czy brokuły mogą znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Specjaliści z Instytutu Badań w Maryland przeprowadzili eksperyment na 29 000 mężczyzn. Przez cztery rata badali ich nawyki żywieniowe i regularnie diagnozowali ich szukając pierwszych oznak wystąpienia tego rodzaju nowotworu. Pod koniec badania okazało się, że panowie, którzy jedli dania z dodatkiem kalafiorów przynajmniej dwa razy w tygodniu zmniejszyli ryzyko zachorowania na raka o 52%.

Niedługo kolejne wskazówki, dlaczego warto spożywać kalafiora przynajmniej raz w tygodniu!

(Źródło: telegraph.uk, Zdjęcie: pixabay.com)

 

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top