Poradniki

Dietą w …. cellulit

Walcząc z cellulitem i chcąc go skutecznie pokonać, musimy uzbroić się w: cierpliwość i dobre kosmetyki, a na liście codziennych zdrowych nawyków umieścić ruch. To jednak nie wszystko. Ważne są też zmiany, jakie powinnyśmy wprowadzić do swojego menu. Poznaj listę produktów, które skutecznie wesprą Twoją walkę z cellulitem.

Cudowne” warzywa i owoce

Nie od dziś wiadomo, że dieta bogata w warzywa i owoce wpływa korzystnie na nasze zdrowie, ale i wygląd. Im częściej po nie sięgamy, tym wyraźniejsze stają się efekty naszego odchudzania. Niektóre z nich mogą nam również pomóc w walce z cellulitem. Są to:

  • brokuły – ponieważ zawierają kwas liponowy, który „zmiękcza” włóka kolagenowe oraz wit. C, która pobudza do produkcji kolagen;
  • szparagi – zawierające m.in. asparaginę dbającą o właściwe nawilżenie skóry oraz wspomagającą procesy oczyszczania;
  • por – posiadający właściwości moczopędne i oczyszczające;
  • buraki – zapobiegające zatrzymywaniu wody;
  • truskawki – wspierają procesy oczyszczania;
  • banany – mają w swoim składzie mikroskładniki, które poprawiają stan skóry.

Dobroczynne glony

Mowa o spirulinie oraz chlorelli. Pomagają one w walce z cellulitem, ponieważ ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej, zapobiegają zatrzymywaniu wody oraz ujędrniają skórę.

Wodne wsparcie

W czasie walki o gładkie ciało należy też pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Absolutne minimum to 2 litry czystej wody. Poza tym dobrze jest sięgać też po napar z pokrzywy oraz zieloną herbatę. Działają one, jak swego rodzaju drenaż, dzięki czemu pomarańczowa skórka nie ma z nami żadnych szans.

Chociaż walka z cellulitem bywa mozolna, nie należy z niej rezygnować. Tym bardziej że na większość przyczyn, które powodują powstawanie cellulitu, zwyczajnie nie mamy wpływu. Mowa tu m.in. o czynnikach genetycznych, procesie starzenia czy chociażby konstrukcji skóry oraz sposobie rozmieszczenia podporowych włókien kolagenowych. Jeśli jednak połączymy: zabiegi kosmetyczne (także te w zaciszu domowym), ruch oraz dietę możemy znaczącą wpłynąć na stan, kondycję i wygląd naszej skóry i to do tego stopnia, że bez wstydu pojawimy się na basenie czy plaży.

Źródło: Zdrowie 05/2018; Kolagen Naturalny – kompletny materiał informacyjny Colway
Grafika: pixabay.com

Kliknij aby dodać komentarz

Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POPULARNE TEMATY

MOJAFIGURA to serwis skierowany przede wszystkim do ludzi aktywnych, ale nie tylko. Nasz portal umożliwia również zdobycie cennej wiedzy na temat zdrowego stylu życia każdemu, kto chciałby spróbować nauczyć się żyć aktywnie i czerpać z tego przyjemność. Nasz zespół redakcyjny to mieszanka młodości i doświadczenia, która łączy pracę z pasją!

[FM_form id="1"]

Copyright © 2016 Wellness Styl

To Top